Trwa ładowanie...
d31tbyj

Polski lek na Covid-19 otrzymał zgodę na badania kliniczne

Polski lek na COVID-19 opracowany przez spółkę Biomed w Lublinie będzie testowany w najbliższych dniach. Polscy medycy wykorzystali osocze ozdrowieńców.
Share
Polski lek na Covid-19 otrzymał zgodę na badania kliniczne
Polski lek na Covid-19 otrzymał zgodę na badania kliniczneŹródło: Wrocławski Park Technologiczny
d31tbyj

Testy mają rozpocząć się w najbliższych dniach w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie - podało w środę wieczorem radio RMF FM.

Zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Oprócz pacjentów Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie w badaniach weźmie udział także Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie oraz ośrodki w Białymstoku, Bytomiu, Bydgoszczy i w Rzeszowie.

- Po 160 dniach od pomysłu mamy wreszcie zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych - napisał we wtorek na Twitterze senator Grzegorz Czelej, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, który otrzymał jakiś czas temu grant na badania kliniczne preparatu opracowanego przez Biomed.

d31tbyj

Dr Czelej zapewnił, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni preparat dostanie 400 pacjentów, a wstępne wyniki będą znane już po dwóch, trzech tygodniach od podania .

- Preparat będzie podawany pacjentom domięśniowo przez kolejne trzy dni, tylko w różnych dawkach. Lek w ramach badań klinicznych otrzyma grupa zakażonych na odpowiednim etapie choroby. Chodzi o osoby, które mają objawy (najczęściej zapalenie płuc) i wymagają hospitalizacji, ale nie znajdują się jeszcze w stanie ciężkiej niewydolności oddechowej - tłumaczy prof. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik kliniki chorób zakaźnych SPSK1.

Zobacz także: Miller: uczestnik seksafery to prawa ręka Orbana

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31tbyj

Podziel się opinią

Share
d31tbyj
d31tbyj
Więcej tematów