Trwa ładowanie...
d4dp8c6

Koronawirus. Olsztyn. Zakażeni w pięciu szkołach

Koronawirus. Olsztyn. W pięciu szkołach stwierdzono przypadki zakażenia COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Olsztyn. Nowe informacje ws. szkół (zdj. ilustracyjne)
Koronawirus. Olsztyn. Nowe informacje ws. szkół (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)
d4dp8c6

Powiatowy inspektor sanitarny w Olsztynie Teresa Parys powiedziała w rozmowie z PAP, że w pięciu placówkach występują utrudnienia w tradycyjnej nauce. Powodem jest zakażenie wykryte wśród uczniów lub nauczycieli.

Zdecydowano się na tryb zdalny nauczania m.in. IV LO w Olsztynie oraz w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olszynie. W tym drugim miejscu uczy się 730 uczniów.

Z kolei rzecznik prasowy wojewody podał, że lekcje w formie zdalnej lub hybrydowej prowadzi 13 placówek w regionie. Krzysztof Guzek wymienił najnowsze przypadki. Chodzi m.in. o Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Zespół Szkół w Lubawie, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szwarcenowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi.

d4dp8c6

Białoruś. Piotr Mueller o założeniach planu Marshalla

Szkoła w czasie epidemii. Minister o nauczaniu zdalnym

Po tym, jak w marcu wybuchła epidemia koronawirusa w Polsce, zdecydowano zawiesić stacjonarne prowadzenie lekcji. Zajęcia odbywały się zdalnie, jednak MEN zdecydował pod koniec wakacji, by uczniowie wrócili do szkół. Wprowadzono rekomendacje i możliwość nauczania zdalnego lub hybrydowego.

We wtorek minister Dariusz Piontkowski podał, że w trybie mieszanym pracują 133 placówki oświatowe, a 54 w trybie zdalnym. Reszta szkół, czyli 48,3 tys. placówek, funkcjonuje normalnie.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dp8c6

Podziel się opinią

Share
d4dp8c6
d4dp8c6