Trwa ładowanie...

Koronawirus. Francja. Nowe ograniczenia sanitarne w trzech regionach. Chodzi m.in. o zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób

Koronawirus. Francja zdecydowała się wprowadzić nowe ograniczenia sanitarne w trzech regionach. M.in. w Bordeaux będzie obowiązywać zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób.
Share
Koronawirus. Francja. Nowe ograniczenia w trzech regionach
Koronawirus. Francja. Nowe ograniczenia w trzech regionachŹródło: PAP
d3xdln6

- Sytuacja w Marsylii jest niepokojąca - ocenił szef regionalnej agencji zdrowia Philippe de Mester podczas konferencji prasowej w poniedziałek. Na 100 tysięcy mieszkańców odnotowano 312 przypadków zakażenia koronawirusem.

Z tego powodu dyrektor zapowiedział wraz z regionalnym prefektem wprowadzenie nowych ograniczeń. W 27 gminach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. W domach opieki ograniczono wizyty z podopiecznymi. Z kolei restauracja, bary i inne lokale gastronomiczne mają być zamykane najpóźniej do północy.

Przepisy dotyczące pracy zdalnej. Piotr Mueller: regulacje są potrzebne

Koronawirus. Bordeaux i Gwadelupa z ograniczeniami

O krok dalej poszły władze Bordeaux, które zdecydowały się zwiększyć liczbę przeprowadzanych testów przesiewowych na obecność koronawirusa.

d3xdln6

W życie wszedł również zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób na świeżym powietrzu. Nowe wytyczne dotyczą również prywatnych spotkań. Służby zalecają również przełożyć ważne wydarzenia rodzinne jak m.in. wesela.

Z kolei w Gwadelupie do niemal końca września zamknięte zostaną m.in. sale gimnastyczne, stadiony, baseny. Imprezy sportowe mają być organizowane bez udziału widzów.

Restrykcje dotkną również barów i restauracji, które mają być zamykane po godz. 22 w dni powszednie, a do północy w weekendy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xdln6

Podziel się opinią

Share
d3xdln6
d3xdln6
Więcej tematów