Trwa ładowanie...
d1aa7ru

Koronawirus na Śląsku. Ponad tysiąc górników kopalni Zofiówka zakażonych koronawirusem

Kopalnia Zofiówka jest od kilku dni największym ogniskiem epidemii koronawirusa w Polsce. Jak poinformowała w niedzielę Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy kopalnia, łącznie jest w niej teraz 1135 górników, czyli niemal jedna trzecia wszystkich zatrudnionych.
Share
Koronawirus na Śląsku. Ponad tysiąc górników z kopalni Zofiówka zakażonych
Koronawirus na Śląsku. Ponad tysiąc górników z kopalni Zofiówka zakażonychŹródło: Jakub Morkowski / Forum
d1aa7ru

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o 263 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Spośród nich aż 217 stwierdzono na Śląsku - wszystkie w jastrzębskiej kopalni Zofiówka. Dzień wcześniej resort zdrowia informował, że w tej kopalni potwierdzono w sobotę łącznie 346 nowych zakażeń wśród górników.

Ponad tysiąc górników zakażonych koronawirusem

Kopalnia Zofiówka należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i jest od kilku dni największym ogniskiem epidemii koronawirusa w Polsce. Teraz łącznie zakażonych jest w niej 1135 górników, czyli prawie jedna trzecia wszystkich zatrudnionych.

d1aa7ru

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał w piątek, że w najbliższych dniach - a być może już w piątek po południu - resort będzie mieć raporty dotyczące górników z Zofiówki. - Tam została zamknięta dość duża pierwsza tura badań, prowadzona na dwóch turach, które pracowały w kopalniach, nie spotykając się ze sobą. Na pewno w ciągu najbliższych 2-3 dni będą raportowane przypadki zakażeń z Zofiówki. Proszę się spodziewać, że tych zakażeń może być kilkaset - mówił Andrusiewicz.

Kolejne kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono wśrod górników, którzy należą do Polskiej Grupy Górniczej kopalni Marcel w Radlinie. Od czwartku - jak informuje PAP - trwają tam badania przesiewowe pracowników.

Polska Grupa Górnicza to największa spółka węglowa, zatrudniająca ponad 41 tys. pracowników.

d1aa7ru

Zobacz też: Inspekcja handlowa kontroluje placówki medyczne

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-raport-z-frontu-dzien-piaty-po-omacku-6492345522456193a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aa7ru

Podziel się opinią

Share
d1aa7ru
d1aa7ru
Więcej tematów