Trwa ładowanie...
d7dohzl

Koronawirus. Chiny odnotowały wzrost liczby zakażonych. Władze uspokajają

W Chinach kontynentalnych znów wzrosła dzienna liczba nowych przypadków potwierdzenia zakażenia koronawirusem - podały chińskie władze. Zaznaczono, że wszyscy nowi zakażeni to osoby, które wróciły z zagranicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Chiny odnotowały wzrost liczby zakażonych. Władze uspokajają
Koronawirus. Chiny odnotowały wzrost liczby zakażonych. Władze uspokajają (PAP, Fot: EPA/STR)
d7dohzl

W środę w kontynentalnej części Chin stwierdzono 67 nowych przypadków koronawirusa, przy 47 dzień wcześniej - podaje BBC News, cytując raport chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia. Urzędnicy zaznaczyli, że wszyscy, u których stwierdzono patogen, w ostatnich tygodniach wrócili z podróży zagranicznych.

Łączenie od początku wybuchu epidemii w Chinach stwierdzono 81 285 przypadków zakażenia. Zmarło 3 287 osób - w tym sześć w środę.

Chińskie służby poinformowały również, że nowych zakażeń nie stwierdzono w mieściw Wuhan, skąd zaczął rozprzestrzeniać się wirus. Nie oznacza to, że nie ma tam przypadków bezobjawowych, których Chińczycy nie są w stanie zidentyfikować - zauważa Sky News.

d7dohzl

Zobacz też: Braki sprzętu w szpitalach. "Nie obchodzi mnie skąd, mam go dostać"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d7dohzl

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d7dohzl

Podziel się opinią

Share

d7dohzl

d7dohzl
Więcej tematów