Trwa ładowanie...
d2pmiup

Koronawirus na świecie. Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus: Restrykcje nie ugaszą pandemii

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia skomentował ograniczenia w przemieszczaniu się ludzi, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jego zdaniem kraje powinny wykorzystać ten czas na wykrycie i zaatakowanie wirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na świecie. Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus o zwalczaniu COVID-19
Koronawirus na świecie. Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus o zwalczaniu COVID-19 (PAP, Fot: SALVATORE DI NOLFI)
d2pmiup

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas przemówienia w Genewie zauważył, że wiele krajów wprowadziło bezprecedensowe środki, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, ponosząc przy tym spore koszty. Zdaniem szefa Światowej Organizacji Zdrowia złagodzenie tych ograniczeń zależy od tego, co zrobią kraje, bo środki same w sobie nie zgaszą epidemii. Działania określił mianem "kupowania czasu i zmniejszania presji na opiece zdrowotnej".

Ghebreyesus zachęca, aby zaatakować koronawirusa. Proponuje przy tym 6 kluczowych jego zdaniem działań: rozwijanie i szkolenie pracowników służby zdrowia, wdrożenia systemu znajdowania podejrzanych na zakażenie, zwiększenie produkcji i dostępności testów, wyposażenie obiektów do leczenia i izolacji pacjentów, proces łączności podczas kwarantanny oraz skoncentrowanie całego rządu na tłumieniu i zwalczaniu COVID-19.

Przeczytaj: Koronawirus we Włoszech. W ciągu doby zmarło 627 osób

d2pmiup

Szef WHO uważa, że te środki sprawią, że po zniesieniu ograniczeń koronawirus nie pojawi się ponownie. Wezwał do "agresywnych działań", aby pokonać pandemię. Tym bardziej, że niektórym krajom grozi upadek systemu opieki zdrowotnej z powodu zbyt dużej liczby pacjentów. Ghebreyesus poinformował, że w ramach Fundusz Solidarnościowego COVID-19 zebrano już 95 mln dol.

Przeczytaj również: WHO przetestuje cztery najbardziej obiecujące leki do walki z COVID-19

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Padło pytanie o testy. Profesor: "kompletna ruina służby zdrowia"

Źródło: who.int

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pmiup

Podziel się opinią

Share

d2pmiup

d2pmiup
Więcej tematów