Trwa ładowanie...
d4a34z5

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda o ograniczeniach. "Wiem, że to uciążliwe, sam to odczuwam"

Prezydent poinformował o nowelizacji przepisów, która mają chronić ludzi przed utratą pracy. Zmiany dotkną dodatkowo m.in. strażaków ochotników. Andrzej Duda przypomniał również swoją aktywność na arenie międzynarodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda o ograniczeniach.
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda o ograniczeniach. (Forum, Fot: Hubert Mathis)
d4a34z5

Andrzej Duda poinformował o przepisach, które zwolnią mikroprzedsiębiorców z obowiązku płacenia ZUS-u. Ulga dotyczy również rolników, którzy płacą KRUS. Prezydent poinformował, że strażacy ochotnicy nie będą musieli odbywać badań okresowych i egzaminów weryfikacyjnych z zaawansowanej pierwszej pomocy podczas trwania epidemii. Warunkiem jest odpowiedni kurs i zaświadczenie.

Głowa państwa przypomniała swoją aktywność na arenie międzynarodowej. Duda rozmawiał we wtorek z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Tematem było kupno sprzętu medycznego. Głowa państwa powiedziała, że w kraju trwa produkcja, która będzie wzmacniana. Duda rozmawiał również z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą. Zaoferował, że może wspomóc transport środków z Azji, gdyby była taka potrzeba. Kontaktował się również w państwami bałtyckimi i zapewnił, że chce wspierać sąsiadów.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne ograniczenia

d4a34z5

Duda odniósł się także do wprowadzonych we wtorek zaostrzonych norm sanitarno-epidemiologicznych. - Wiem, że to jest uciążliwe. Sam to odczuwam. Statystyki pokazują, że nasze, radykalne z pozoru działania, przynoszą efekt, chociażby w porównaniu do innych państw zachodnich. Proszę, aby stosować się do tych restrykcji i zasad, bo możemy nie być zakażeni, a infekować innych. Dziękuję wszystkim za dyscyplinę - skomentował prezydent.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje minuta po minucie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: "Bzdury". Rywal Andrzeja Dudy reaguje na słowa Karczewskiego i Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a34z5

Podziel się opinią

Share

d4a34z5

d4a34z5
Więcej tematów