ycipk-1beygz

Koniec Przystanku Woodstock. PolAndRock Festival rozpocznie się już w czwartek

Kostrzyn nad Odrą już niebawem zamieni się w stolicę polskiej muzyki. Fani z całego kraju, a także z innych zakątków Europy już zjeżdżają na miejsce imprezy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przystanek Woodstock zmienia nazwę na PolAndRock Festival.
Przystanek Woodstock zmienia nazwę na PolAndRock Festival. (iStock.com)
ycipk-1beygz

Przystanek Woodstock zmienia nazwę

Po 23 edycjach Przystanek Woodstock zmienia nazwę na PolAndRock Festival. Jak tłumaczą organizatorzy zabieg ten jest konieczny z powodów prawnych. Sama impreza stanowi już rozpoznawalną markę, dlatego może nosić oryginalną nazwę, do której organizatorzy posiadają wszelkie prawa.

Muzyka na PolAndRock Festival

ycipk-1beygz

Koncerty będą odbywały się równocześnie na kilku scenach. W tegorocznej edycji swoją twórczość zaprezentuje kilkudziesięciu artystów z całego świata. Najważniejszymi z nich będą m.in: In Flames, Judas Priest, Arch Enemy. Polską muzykę w Kostrzynie promować będą Lao Che, Na Górze, Robert Cichy, zespół Big Cyc i wielu innych.

Pożegnanie Kory

W 1999 roku zespół Maanam wystąpił po raz pierwszy ( i jak się później okazało ostatni) podczas Przystanku Woodstock. Tamto wydarzenie zapadło w pamięci organizatorów oraz uczestników festiwalu. Podczas tegorocznej edycji minutą ciszy zostanie upamiętniona Kora, wokalistka Maanam, która kilka dni temu przegrała walkę z nowotworem.

PolAndRock Festival to nie tylko muzyka

ycipk-1beygz

Ważnym miejscem każdego z dotychczasowych festiwali była Akademia Sztuk Przepięknych. Nie inaczej będzie tym razem. Fani kultury będą mogli spotkać się z Dorotą Welman, Katarzyną Puzyńską, Anją Rubik, Katarzyną Sokołowską, Jackiem Federowiczem, Chrisem Niedenthalem, Arturem Barcisiem, Bogusławem Wołoszańskim i Generałem Mirosławem Różańskim, Jerzym Górskim oraz członkami tegorocznej wyprawy na K2. ASP przygotowała również projekcję filmu „Najlepszy”, a także sztukę Teatru 6. piętro „Polityka”. Każdy fan kultury znajdzie dla siebie miejsce na wzgórzu ASP.

Organizacja PolAndRock Festival

Jak co roku głównym organizatorem imprezy jest Jerzy Owsiak i WOŚP. Festiwal jest podziękowaniem dla wolontariuszy, którzy każdego dnia ciężko pracują w fundacji. To właśnie w ramach podziękowania za ich ciężką pracę widowisko jest bezpłatne dla wszystkich uczestników. Festiwalowi przyświeca idea wolności, równości i niezależności. O bezpieczeństwo bawiących się dba policja oraz Państwowa Straż Pożarna. Działania służb wspiera Pokojowy Patrol.

PolAndRock Festival rozpocznie się w czwartek 2 sierpnia i potrwa do soboty. Każdego roku w imprezie uczestniczą setki tysięcy fanów z całego świata. W tegorocznej edycji może wziąć udział nawet pół miliona miłośników muzyki.

ycipk-1beygz
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1beygz

ycipk-1beygz
ycipk-1beygz