Trwa ładowanie...
d4jgv7e

Koniec Przystanku Woodstock. PolAndRock Festival rozpocznie się już w czwartek

Kostrzyn nad Odrą już niebawem zamieni się w stolicę polskiej muzyki. Fani z całego kraju, a także z innych zakątków Europy już zjeżdżają na miejsce imprezy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przystanek Woodstock zmienia nazwę na PolAndRock Festival.
Przystanek Woodstock zmienia nazwę na PolAndRock Festival. (iStock.com)
d4jgv7e

Przystanek Woodstock zmienia nazwę

Po 23 edycjach Przystanek Woodstock zmienia nazwę na PolAndRock Festival. Jak tłumaczą organizatorzy zabieg ten jest konieczny z powodów prawnych. Sama impreza stanowi już rozpoznawalną markę, dlatego może nosić oryginalną nazwę, do której organizatorzy posiadają wszelkie prawa.

Muzyka na PolAndRock Festival

Koncerty będą odbywały się równocześnie na kilku scenach. W tegorocznej edycji swoją twórczość zaprezentuje kilkudziesięciu artystów z całego świata. Najważniejszymi z nich będą m.in: In Flames, Judas Priest, Arch Enemy. Polską muzykę w Kostrzynie promować będą Lao Che, Na Górze, Robert Cichy, zespół Big Cyc i wielu innych.

d4jgv7e

Pożegnanie Kory

W 1999 roku zespół Maanam wystąpił po raz pierwszy ( i jak się później okazało ostatni) podczas Przystanku Woodstock. Tamto wydarzenie zapadło w pamięci organizatorów oraz uczestników festiwalu. Podczas tegorocznej edycji minutą ciszy zostanie upamiętniona Kora, wokalistka Maanam, która kilka dni temu przegrała walkę z nowotworem.

PolAndRock Festival to nie tylko muzyka

Ważnym miejscem każdego z dotychczasowych festiwali była Akademia Sztuk Przepięknych. Nie inaczej będzie tym razem. Fani kultury będą mogli spotkać się z Dorotą Welman, Katarzyną Puzyńską, Anją Rubik, Katarzyną Sokołowską, Jackiem Federowiczem, Chrisem Niedenthalem, Arturem Barcisiem, Bogusławem Wołoszańskim i Generałem Mirosławem Różańskim, Jerzym Górskim oraz członkami tegorocznej wyprawy na K2. ASP przygotowała również projekcję filmu „Najlepszy”, a także sztukę Teatru 6. piętro „Polityka”. Każdy fan kultury znajdzie dla siebie miejsce na wzgórzu ASP.

d4jgv7e

Organizacja PolAndRock Festival

Jak co roku głównym organizatorem imprezy jest Jerzy Owsiak i WOŚP. Festiwal jest podziękowaniem dla wolontariuszy, którzy każdego dnia ciężko pracują w fundacji. To właśnie w ramach podziękowania za ich ciężką pracę widowisko jest bezpłatne dla wszystkich uczestników. Festiwalowi przyświeca idea wolności, równości i niezależności. O bezpieczeństwo bawiących się dba policja oraz Państwowa Straż Pożarna. Działania służb wspiera Pokojowy Patrol.

PolAndRock Festival rozpocznie się w czwartek 2 sierpnia i potrwa do soboty. Każdego roku w imprezie uczestniczą setki tysięcy fanów z całego świata. W tegorocznej edycji może wziąć udział nawet pół miliona miłośników muzyki.

d4jgv7e

Podziel się opinią

Share

d4jgv7e

d4jgv7e
Więcej tematów