Trwa ładowanie...
drdgt57

Koniec kadencji Ernesta Bejdy. Kto zostanie nowym szefem CBA?

W środę 19 lutego kończy się czteroletnia kadencja Ernesta Bejdy na stanowisku szefa CBA. Kto zostanie nowym szefem biura? Z nieoficjalnych informacji wynika, że może nim zostać szef katowickiej Delegatury ABW płk Andrzej Stróżny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec kadencji Ernesta Bejdy. Kto zostanie nowym szefem CBA?
Koniec kadencji Ernesta Bejdy. Kto zostanie nowym szefem CBA? (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
drdgt57

Informację o tym, że dyrektor Delegatury ABW w Katowicach zostanie nowym szefem ABW podaje już kilka źródeł. Według TVP Info miałby on zostać powołany na pełniącego obowiązki szefa CBA na trzy miesiące.

Kim jest płk Andrzej Stróżny? To bliski znajomy wiceszefa CBA, prokuratora w stanie spoczynku i byłego szefa ABW Grzegorza Ocieczka.

drdgt57

Zobacz także: Ernest Bejda miał złamać prawo. Chodzi o "haki" na poprzedniego szefa CBA Pawła Wojtunika

Stróżny pracę w ABW rozpoczął w październiku 2006 r., wcześniej był na Śląsku funkcjonariuszem policji. Okoliczności jego przejścia do ABW wzbudziły zainteresowanie posłów komisji śledczej, która zajmowała się sprawą śmierci barbary Blidy.

- Czyli świadek od razu od pracy w policji w stopniu starszego aspiranta został zastępcą dyrektora departamentu ABW? - pytał Tadeusz Sławecki (PSL).

Zobacz także: Oto majątki szefów służb specjalnych. Domy, działki i oszczędności

Stróżny wyjaśnił wówczas, że propozycję przejścia do ABW otrzymał od byłego zastępcy szefa Agencji, a wcześniej prokuratora, Grzegorza Ocieczka. Dodał też, że przeszedł pełną procedurę kwalifikacyjną do ABW, która trwała pół roku, a w policji i Agencji odbył liczne szkolenia.

drdgt57

Ernest Bejda został powołany na szefa CBA 19 lutego 2016 roku. Zgodnie z ustawą o CBA, kadencja szefa tej instytucji trwa cztery lata. W środę dobiega więc końca. To jednak nie oznacza, że Bejda nie może zostać powołany ponownie na to stanowisko. Zgodnie z art. 6 par. 2 wspomnianej ustawy taka możliwość istnieje.

Źródło: tvp info, twitter.com

drdgt57

Podziel się opinią

Share

drdgt57

drdgt57
Więcej tematów