Trwa ładowanie...

Konferencja Jarosława Kaczyńskiego po wyborach 2019. "Myśleliśmy, że są jakieś limity"

Wybory parlamentarne 2019 zakończyły się dla PiS zwycięstwem w Sejmie, ale w Senacie nie udało się uzyskać większości. - Senat nie może blokować ustaw, ale może spowalniać proces legislacyjny. I z tym się liczymy - powiedział Jarosław Kaczyński.

Konferencja Jarosława Kaczyńskiego po wyborach 2019. "Myśleliśmy, że są jakieś limity"Źródło: East News, fot: Jakub Kamiński
d2avvfl
d2avvfl

- Wybory 2019 były najważniejszymi w historii naszej partii - powiedział prezes PiS. Jarosław Kaczyński stwierdził, że dzień ogłoszenia wyników wyborów parlamentarnych był też najlepszym w 30-letniej historii jego ugrupowania.

Prezes PiS chwalił się skokowym wzrostem liczby głosów dla PiS w ostatnich kilkunastu latach. Zwracał też uwagę, że w ostatnich 4 latach jego partia zyskała w każdym województwie nawet 70 proc. dodatkowych wyborców.

Jarosław Kaczyński po wyborach 2019. "Senat nie może blokować ustaw"

Jarosław Kaczyński z zadowoleniem mówił o większości sejmowej, jaką utrzymał PiS. Fakt, że takiej nie udało się osiągnąć w Senacie jest dla partii pewnym problemem - przyznał. - Nie mamy bezwzględnej większości w senacie. Ale stosujemy pewne reguły. Gdybyśmy stosowali takie standardy jak nasi przeciwnicy, to pewnie mielibyśmy co najmniej remis - powiedział prezes PiS.

Zobacz też: Wybory 2019. Jarosław Kaczyński komentuje wyniki wyborów do Senatu

- Senat nie może blokować ustaw, ale może spowalniać proces legislacyjny. I z tym się liczymy-zaznaczył Jarosław Kaczyński. Zwrócił też uwagę, że zarówno PiS, jak i partie opozycyjne mają w tej izbie po 48 senatorów. - Jest więc pole do kompromisu i na to liczymy - dodał.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2avvfl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2avvfl
Więcej tematów