Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. PiS bez senatora w Warszawie

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 z niemal 100 proc. komitetów wskazują, że opozycja w Senacie zdobyła minimalną większość. W dużej mierze dzięki wyborcom z Warszawy - na 6 mandatów przypadających na stolicę 5 przypadło KO, a 1 - PSL.
Share
Wybory 2019. Konstanty Radziwiłł nie zdobył mandatu senatora. Podobnie jego koledzy z PiS startujący z Warszawy i okolic
Wybory 2019. Konstanty Radziwiłł nie zdobył mandatu senatora. Podobnie jego koledzy z PiS startujący z Warszawy i okolicŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d2ohri7

Wyniki wyborów 2019 jeśli chodzi o Senat, są więc dla PiS druzgocące. Najbliżej mandatu był historyk i obecny senator Jan Żaryn, ale w okręgu nr 40 przegrał z Danutą Huebner, która dostała 51,52 proc. głosów. Walkę z Michałem Kamińskim - jedynym kandydatem z PSL, który dostał się do Senatu ze stolicy i okolic - nawiązał były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, ale i on nie zdobył mandatu.

Wybory parlamentarne 2019 przyniosły świetny wynik Kazimierzowi Ujazdowskiemu. Polityk przez lata związany z PiS tym razem startował z list opozycji. W okręgu obejmującym Białołękę, Bielany, Śródmieście i Żoliborz (ale i wszystkie okręgowe komisje spoza Polski), zdobył ponad 300 tys. głosów. Drugi Marek Rudnicki z PiS uzyskał niespełna 160 tys.

Wyniki wyborów 2019. PiS bez senatora w Warszawie

Marek Borowski (Koalicja Obywatelska) w okręgu nr 42 uzyskał podobną przewagę nad Cezarym Jurkiewiczem. Szef radnych PiS w Warszawie otrzymał 84 tys. 557 głosów. W okręgu obejmującym Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów Barbara Borys-Damięcka wyraźnie pokonała Lecha Jaworskiego (PiS). Trzecie miejsce zajęła Monika Jaruzelska.

d2ohri7

Zobacz też: "Przedziwny apel" byłych prezydentów. Michał Dworczyk komentuje

W okręgu nr 45 (Bemowo, Ochota, Ursus, Włochy i Wola) Aleksander Pociej (KO) zdobył ponad dwa razy więcej głosów (175 tys. 660) niż jego konkurent z PiS Piotr Radziszewski.

Czytaj też: Wyniki wyborów 2019. Lista senatorów
Wyniki wyborów do Senatu wielkim zmartwieniem Kaczyńskiego. Wróblewski: "Prezes PiS traci większość, zacznie targi"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ohri7

Podziel się opinią

Share
d2ohri7
d2ohri7
Więcej tematów