Trwa ładowanie...

Wybory 2019. Jacek Kurski w siedzibie PiS. Radosław Fogiel: był tam prywatnie

Wybory parlamentarne 2019 dobiegły końca z momentem zamknięcia urn w niedzielę o 21:00. W siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej przebywał wtedy prezes TVP Jacek Kurski.
Share
Wybory 2019. Jacek Kurski pojawił się w siedzibie PiS w trakcie wieczoru wyborczego
Wybory 2019. Jacek Kurski pojawił się w siedzibie PiS w trakcie wieczoru wyborczegoŹródło: twitter.com, Fot: beata mazurek
d2y7omk

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 (sondaż exit poll, przygotowany przez IPSOS dla TVN24.pl) Jarosław Kaczyński poznał w otoczeniu najbardziej zaufanych ludzi. W siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej był m.in. Jacek Kurski.

Obaj znaleźli się na zdjęciu, które zamieściła po północy była rzecznik partii Beata Mazurek. Obecność prezesa TVP w siedzibie PiS skomentował wieloletni współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, Radosław Fogiel.

Wybory 2019. Jacek Kurski w siedzibie PiS. Radosław Fogiel: był tam prywatnie

Działacz PiS, który uzyskał mandat z okręgu radomskiego, stwierdził na antenie RMF FM, że Jacek Kurski odwiedził Nowogrodzką jako osoba prywatna. - Widzę, że towarzyszy mu małżonka, więc nie sądzę, żeby pojawił się w siedzibie PiS jako prezes TVP - powiedział Fogiel.

d2y7omk

Zobacz też: Wybory parlamentarne. Hofman: PiS ma powody do radości

Polityk PiS przyznał też, że Jarosław Kaczyński nie dzwonił do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, by pogratulować zwycięstwa w jego okręgu. Fogiel stwierdził, że to raczej politycy innych partii powinni pogratulować prezesowi PiS zwycięstwa jego partii w kraju.

Wynik wyborów do Senatu jest za to dla partii rządzącej sporym problemem. Fogiel stwierdził, że PiS szanuje reguły demokracji i nie będzie próbował "wyciągnąć" senatorów konkurencji. - Jeśli jednak ktoś wskutek zbiegu okoliczności, układu gwiazd, był obecny na listach konkurentów, a chce pracować dla Polski z białą czerwoną drużyną, to nie będziemy go kijem gonić - zaznaczył współpracownik Kaczyńskiego.

Czytaj też: Wyniki wyborów 2019. PiS bez senatora w Warszawie
Wyniki wyborów do Senatu wielkim zmartwieniem Kaczyńskiego. Wróblewski: "Prezes PiS traci większość, zacznie targi"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y7omk

Podziel się opinią

Share
d2y7omk
d2y7omk
Więcej tematów