Trwa ładowanie...
d7ipl0j

Komitet Obywatelski ma szanse w wyborach? Sonda WP: 70 proc. Polaków jest na "tak"

Władysław Frasyniuk oraz trzech byłych prezydentów - ugrupowanie tych osób ma realne szanse na mocne wejście w świat polityki. Pomysł podrzucił Michał Kamiński i jak się okazuje, tego właśnie oczekują Polacy. Sprawdziliśmy to.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komitet Obywatelski ma szanse w wyborach? Sonda WP: 70 proc. Polaków jest na "tak"
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d7ipl0j

Komitet Obywatelski to jeszcze nawet nie partia polityczna, ani nawet ruch. To w tej chwili pomysł, który ma ogromne szanse na stanie się realną opozycją w Polsce. Bo chyba nikt już nie wierzy, że KOD jest w stanie przyciągnąć wyborców po licznych aferach.

Pomysł zakiełkował w głowie Władysława Frasyniuka w połowie czerwca. -Zróbcie nową partię. Wtedy zaangażuję się 24 godziny na dobę. Do polityki musi wejść nowe pokolenie. Siwe głowy to są siwe głowy, ale potrzebne są młode ręce - namawia w wywiadzie dla "Newsweeka".

Od słów do czynów. Sprawdziliśmy poparcie dla Komitetu Obywatelskiego

Co ciekawe, padły nawet konkretne nazwiska. "Z PO: Rafał Trzaskowski, Joanna Mucha, Borys Budka. Z Nowoczesnej: Katarzyna Lubnauer, Joanna Scheuring-Wielgus. Po lewej stronie też są ciekawi ludzie - Barbara Nowacka i Robert Biedroń" - wyliczał Frasyniuk.

d7ipl0j

Słowa legendy antykomunistycznej opozycji przekuł w czyny Michał Kamiński. W głośnym wywiadzie w TVN24 powiedział, że "ma plan odsunięcia PiS od władzy".

Kim jest Władysław Frasyniuk? Zobacz wideo

Według niego, Władysław Frasyniuk powinien stworzyć Komitet Obywatelski. Do tego trzeba jednak zaangażować byłych prezydentów Polski.

d7ipl0j

- Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski proszą Frasyniuka o stworzeniu Komitetu Obywatelskiego i mówią mu: "Władku, stwórz taki komitet wszystkich partii opozycyjnych i wygraj wybory z PiS-em". Gwarantuję panu, że taki apel trzech prezydentów i ich inicjatywa i po tygodniu w sondażach nie ma PiS-u. Będzie w sondażach, ale będzie przegrywał. To zasadniczo zmieni sytuację - twierdził Kamiński.

Sonda WP: 70 proc. Polaków chce zagłosować na Komitet w wyborach

Poszliśmy za radą Kamińskiego i zapytaliśmy Polaków, czy w wyborach zagłosowaliby na Komitet Obywatelski. Odpowiedzi udzieliło prawie 24 tys. użytkowników.

Oto wyniki sondy: 70 proc. osób poparłoby Komitet, a 30 proc. było przeciwnych. Jak widać, Frasyniuk z byłymi prezydentami u boku, mogliby być realną siłą na polskiej scenie politycznej.

d7ipl0j

Jeśli chcesz oddać głos w sondzie WP, możesz to zrobić TUTAJ.

Schetyna wzywa do niepłacenia abonamentu. Oto zaległości Polaków

d7ipl0j

Podziel się opinią

Share
d7ipl0j
d7ipl0j
Więcej tematów