WP

Kolejny sondaż, kolejne zwycięstwo. PiS z z 15 punktami przewagi nad PO

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, sześć partii weszłoby do Sejmu - tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Wiadomości". Wyniki badania opublikowano przed niedzielnym wydaniem programu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia (PAP)
WP

Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 40,9 proc. wyborców, z kolei Platforma Obywatelska może liczyć na 25,7 proc. głosów. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna. Partia Roberta Biedronia została wskazana przez 8,6 proc. respondentów.

Za podium znalazła się formacja Kukiz'15 (6 proc. poparcie), Polskie Stronnictwo Ludowe (5,2 proc.) Sojusz Lewicy Demokratycznej balansuje na granicy progu wyborczego - może liczyć na 5,1 poparcie.

Do Sejmu na pewno nie weszłyby trzy partie: Nowoczesna, Wolność oraz Zieloni. Z kolei 3,4 proc. ankietowanych nie jest pewnych na kogo, by zagłosowali.

WP

Warto przypomnieć, że z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że wybory do Parlamentu Europejskiego wygrałaby Zjednoczona Prawica, która cieszy się poparciem rzędu 42,2 proc. Z kolei na Koalicję Europejską chce zagłosować 39,3 proc. respondentów.

Zobacz także: Jaki odpowiada Biedroniowi. Padają mocne słowa

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP

Polub WP Wiadomości
WP
WP