Trwa ładowanie...
d21p6jr

Kolejne zarzuty i wniosek o areszt wobec byłego senatora PiS

Do sądu trafiły wnioski o tymczasowe aresztowanie byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława K. oraz jego syna. Polityk został zatrzymany przez CBA we wtorek w związku ze śledztwem dotyczącym wielomilionowych łapówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław K. został zatrzymany we wtorek
Stanisław K. został zatrzymany we wtorek (PAP)
d21p6jr

Były senator PiS Stanisław K. oraz jego syn usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach nowe zarzuty w śledztwie dotyczącym wielomilionowych łapówek. Zarzuty wręczania korzyści majątkowych usłyszała dyrektor małopolskiego oddziału PFRON. W jej przypadku prokuratura nie wnioskowała o areszt. Każdemu z podejrzanych grozi do 12 lat więzienia.

Śledztwo CBA dotyczy podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych woj. małopolskiego. Łącznie w tej sprawie zatrzymano 24 osoby. Postępowanie toczy się od 2016 r. W styczniu 2018 r. pierwsze zarzuty usłyszał w nim ówczesny senator Stanisław K. Wcześniej zrzekł się immunitetu i został przez PiS zawieszony w prawach członka partii.

d21p6jr

Senat nie uwzględnił jednak prokuratorskiego wniosku o zgodę na zatrzymanie i aresztowanie K. ostatecznie stawił się na przesłuchanie w prokuraturze, po którym zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Stanisław K. nie przyznaje się do winy.

Zobacz też: Riad Haidar: Na naszym oddziale 100 proc. sprzętu pochodziło od WOŚP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21p6jr

Podziel się opinią

Share
d21p6jr
d21p6jr
Więcej tematów