Trwa ładowanie...
d165jj4

Akcja CBA. Mafia lekowa - zatrzymano obcokrajowca

CBA zatrzymało jednego z liderów mafii lekowej. Obcokrajowiec kierował grupą działającą w Białymstoku, która wywiozła poza granice Polski leki o wartości ponad 50 milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja CBA. Mafia lekowa - zatrzymano obcokrajowca
Akcja CBA. Mafia lekowa - zatrzymano obcokrajowca (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d165jj4

Agenci CBA zatrzymali w Warszawie kolejną osobę w śledztwie w sprawie tzw. mafii lekowej. Posiadający podwójne obywatelstwo izraelsko-brytyjskie mężczyzna został doprowadzony na przesłuchanie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury biura.

To właśnie na Podlasiu działał podejrzany. Zdaniem śledczych odgrywał kluczową rolę w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków. Grupa przestępcza, którą miał kierować, wywiozła poza granice Polski produkty o wartości ponad 50 mln zł. Mężczyzna usłyszy zarzuty siedzibie Prokuratury Krajowej w Białymstoku.

Akcja CBA. Mafia lekowa - zatrzymano obcokrajowca

Jej członkowie mieli wystawiać i posługiwać się dokumentami poświadczającymi nieprawdę, a także zbywać z ogólnodostępnych aptek do hurtowni farmaceutycznych produkty lecznicze, które następnie sprzedawano do innych krajów. Procederu dokonywano za pośrednictwem prowadzącego fikcyjną działalność Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - czytamy w komunikacie CBA.

d165jj4

Zobacz też: Były senator PiS Stanisław K. zatrzymany przez CBA. Michała Dworczyk komentuje

Grupa miała działać od stycznia 2017 r. do maja 2018 r. W tej samej sprawie w marcu i kwietniu 2019 r. zostało zatrzymanych 10 osób związanych zarówno z hurtowniami farmaceutycznymi, jak też właścicieli aptek, którzy mieli z nimi współpracować. Zarzuty w sprawie przedstawiono 18 osobom.

Czytaj też: Akcja CBA. Zatrzymano byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna
Stanisław Kogut zatrzymany przez CBA. Radna Prawa i Sprawiedliwości również

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d165jj4

Podziel się opinią

Share
d165jj4
d165jj4
Więcej tematów