Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

Akcja CBA. Zatrzymano byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna

Były senator PiS Stanisława K. i jego syn zostali zatrzymani. W rękach CBA jest też dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powód? Wielomilionowe łapówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław K. usłyszy zarzut
Stanisław K. usłyszy zarzut (PAP)
ycipk-41y0kp

CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - podano w "Panoramie" TVP2. Informację potwierdził rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Jak czytamy, sprawa dotyczy "podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.

ycipk-41y0kp

Były senator PiS i jego syn usłyszą zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek. Z kolei zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach postawiony zostanie dyrektor PFRON.

Zobacz też: Kto potrzebuje kontroli? Politycy podzieleni

Przypomnijmy, że Stanisław K. zaprzeczył stawianym zarzutom i oświadczył, że sam się zrzeknie immunitetu senatora PiS. Został odwołany z funkcji przewodniczącego senackiej Komisji Infrastruktury. W wyborach w 2019 nie uzyskał reelekcji.

ycipk-41y0kp

Przeczytaj także: Afera łapówkarska z byłym senatorem PiS. Pięciu zatrzymanych trafiło do aresztu

Ponadto zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Tłumaczył, że wszczęte przeciw niemu postępowanie "utrudnia mu pełnienie funkcji" i "stanowi duże obciążenie".

Źródło: TVP2

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów