Trwa ładowanie...
d2netsy

Akcja CBA. Zatrzymano byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna

Były senator PiS Stanisława K. i jego syn zostali zatrzymani. W rękach CBA jest też dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powód? Wielomilionowe łapówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław K. usłyszy zarzut
Stanisław K. usłyszy zarzut (PAP)
d2netsy

CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - podano w "Panoramie" TVP2. Informację potwierdził rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Jak czytamy, sprawa dotyczy "podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.

d2netsy

Były senator PiS i jego syn usłyszą zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek. Z kolei zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach postawiony zostanie dyrektor PFRON.

Zobacz też: Kto potrzebuje kontroli? Politycy podzieleni

Przypomnijmy, że Stanisław K. zaprzeczył stawianym zarzutom i oświadczył, że sam się zrzeknie immunitetu senatora PiS. Został odwołany z funkcji przewodniczącego senackiej Komisji Infrastruktury. W wyborach w 2019 nie uzyskał reelekcji.

Przeczytaj także: Afera łapówkarska z byłym senatorem PiS. Pięciu zatrzymanych trafiło do aresztu

Ponadto zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Tłumaczył, że wszczęte przeciw niemu postępowanie "utrudnia mu pełnienie funkcji" i "stanowi duże obciążenie".

Źródło: TVP2

d2netsy

Podziel się opinią

Share
d2netsy
d2netsy
Więcej tematów