Trwa ładowanie...

Afera łapówkarska z byłym senatorem PiS. Pięciu zatrzymanych trafiło do aresztu

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kolejnych trzech podejrzanych w aferze łapówkarskiej na Śląsku. W areszcie znajduje się pięć osób z dziesięciu osób zatrzymanych w ostatnich dniach przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod zarzutami wręczania łapówek.
Share
Afera łapówkarska na Śląsku. Kolejni zatrzymani przez CBA trafili do aresztu tymczasowego.
Afera łapówkarska na Śląsku. Kolejni zatrzymani przez CBA trafili do aresztu tymczasowego.Źródło: WP.PL
d1m0mcl

Aresztowani to prezes jednej z warszawskich firm i dwaj członkowie zarządu innej spółki, tworzącej z nią konsorcjum. Mają zarzut dotyczący wręczenia łapówki w kwocie 956 tys. zł. Zarzut dotyczy okresu od maja 2016 do października 2017 r. Informacje przekazała mediom rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach Agnieszka Wichary. Wobec pozostałych pięciu zastosowano poręczenia majątkowe.

Załatwiali sprawy z pomocą senatora

W śledztwie prowadzonym od 2016 roku zarzuty usłyszał m.in były senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Kogut. Według śledczych za pośrednictwem byłego senatora zatrzymani załatwiali różne sprawy w instytucjach państwowych i samorządowych. W zamian wręczali korzyści majątkowe (rzeczowe i pieniężne), przekazywane bezpośrednio bądź w formie darowizn na rzecz wskazanych fundacji. Łączna wartość łapówek wynosi około 1,9 mln zł.

d1m0mcl

W tej sprawie funkcjonariusze CBA zatrzymali w Katowicach kilku przedsiębiorców z branży deweloperskiej, transportu i logistyki, prezesa Izby Gospodarczej Transportu Lądowego oraz właściciela prywatnej stacji telewizyjnej i uczelni niepublicznej. W śledztwie jest już 21 podejrzanych.

Burza w Senacie. Stanisław Kogut zrzekł się mandatu

O sprawie senatora Stanisława Koguta pisaliśmy już kilkakrotnie. Kiedy śledczy skierowali wniosek do Marszałka Senatu o zatrzymanie polityka i tymczasowe aresztowanie, sprzeciwili się temu senatorowie. Także ci z Prawa i Sprawiedliwości, mimo iż prezes Jarosław Kaczyński opowiadał się wtedy za natychmiastowym pociągnięciem do odpowiedzialności karnej senatora.

Po wybuchu afery Stanisław Kogut bronił się, że jest niewinny i jedynie pomagał ludziom poprzez swoją fundację. Pod koniec ubiegłego roku sam zrzekł się immunitetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m0mcl

Podziel się opinią

Share
d1m0mcl
d1m0mcl
Więcej tematów