Trwa ładowanie...
d155vnt

Kolejne groźby wobec prezydenta: "I twoja aorta zostanie przebita"

Należący do Platformy Obywatelskiej Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego, poinformował o groźbach, które otrzymał na oficjalnego e-maila. Zawiadomił o tym prokuraturę i policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego
Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego (Agencja Gazeta, Fot: Dominik Gajda)
d155vnt

"Znów jestem zszokowany. A jednocześnie głęboko zasmucony, zdziwiony i przerażony bezmiarem nienawiści" - napisał Mieczysław Kieca na Facebooku.

Jak się okazuje, w środę wieczorem prezydent Wodzisławia Śląskiego dostał na oficjalną skrzynkę pocztową wiadomość o treści: "panie prezydencie mietku kieco (celowo z małej), oglądaj się za siebie i dbaj o rodzinę, bo niedługo i twoja aorta zostanie przebita..." [pisownia oryginalna].

"Drastyczna treść"

To był tylko początek wiadomości, bo całej polityk PO nie chciał publikować w mediach społecznościowych. "Nie mam śmiałości, ze względu na drastyczną treść, przytaczać Wam dalszej części wiadomości" - napisał.

d155vnt

Jak poinformował, o sprawie została zawiadomiona policja i prokuratura. Mieczysław Kieca dołączył do postu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie sprawcy gróźb.

"Chcę, byście wiedzieli, z jaką formą agresji i nienawiści się mierzymy. Nie zgodzę się na takie nikczemne zastraszanie, grożenie mnie i moim bliskim" - napisał na koniec.

Mieczysław Kieca jest prezydentem Wodzisławia Śląskiego od 2006 r. W 2010 r. został członkiem Platformy Obywatelskiej. W 2014 i 2018 r. w pierwszej turze głosowania ponownie był wybierany na stanowisko prezydenta miasta.

Coraz więcej zatrzymań

Po niedzielnym ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zanotowano więcej przypadków kierowania gróźb karalnych wobec osób publicznych.

d155vnt

W czwartek zarzuty usłyszał m.in. mężczyzna, który groził prezydentowi Radomia oraz 48-latkek z Gdańska, który telefonicznie groził zabiciem Donalda Tuska. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d155vnt

Podziel się opinią

Share
d155vnt
d155vnt
Więcej tematów