Trwa ładowanie...
d2chg17

Kłótnia księży w bełchatowskiej parafii. Wikary wezwał policję do swojego proboszcza

Na kościelnym placu przed jedną z bełchatowskich parafii poróżnili się proboszcz i wikary. Ten drugi miał nawet zostać uderzony. Zainterweniowała policja i arcybiskup łódzki, który wysłał duchownych na rekolekcje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arcybiskup porozmawia z duchownymi gdy wróci z pielgrzymki
Arcybiskup porozmawia z duchownymi gdy wróci z pielgrzymki (iStock.com, Fot: wideonet)
d2chg17

- Ksiądz arcybiskup polecił, aby obydwaj księża odbyli rekolekcje. Po powrocie z pielgrzymki ksiądz arcybiskup wysłucha jednej i drugiej strony i wówczas zapadną decyzje w tej sprawie - powiedział w rozmowie z portalem dzienniklodzki.pl ks. Paweł Kłys, rzecznik archidiecezji łódzkiej.

Do kłótni, która wywołała reakcję łódzkiej kurii, doszło w czwartek wieczorem. Wikary jednej z bełchatowskich parafii zamierzał opuścić parafię i pakował swoje rzeczy. Na kościelnym placu pokłócił się z proboszczem. Ten miał go uderzyć w twarz. Wikary zadzwonił po policję.

d2chg17

- Zgłoszenie dotyczyło nieporozumienia na plebani pomiędzy proboszczem i wikarym, strony zostały pouczone przez policjantów - powiedziała w rozmowie z portalem dzienniklodzki.pl Ewelina Maciejewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Arcybiskup porozmawia z duchownymi w przyszłym tygodniu. Wtedy zapadną decyzje o ewentualnych konsekwencjach.

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Źródło: dzienniklodzki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2chg17

Podziel się opinią

Share
d2chg17
d2chg17
Więcej tematów