Trwa ładowanie...

Kilkanaście pasożytów w ciele żołnierza, który uciekł z Korei Północnej

- Czegoś takiego nie widziałem przez ponad dwadzieścia lat przepracowanych w zawodzie chirurga. Takie przypadki znam tylko z podręcznika - powiedział lekarz operujący żołnierza, który kilka dni temu przedostał się na teren Korei Południowej. Z jego układu pokarmowego usunięto kilkanaście pasożytów. W tym jednego o długości 27 cm.

Kilkanaście pasożytów w ciele żołnierza, który uciekł z Korei PółnocnejŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2o7pa0

Cudem uszedł z życiem

Żołnierz zbiegł z Korei Północnej w poniedziałek. Uciekał wojskowym jeepem, później pieszo, po tym, jak od pojazdu oderwało się koło. Postrzelono go kilka razy. Żołnierz został znaleziony w południowej części Panmundżom, ok. 50 metrów od linii demarkacyjnej.

Na razie wiadomo, że ma ok. 25 lat i stacjonował na obszarze w strefie zdemilitaryzowanej między dwiema Koreami.

To pierwsza udana ucieczka żołnierza z Korei Północnej od 2007 roku. W ubiegłym roku z kraju zbiegł dyplomata północnokoreański Thae Dzong-Ho, zastępca ambasadora Korei Północnej w Wielkiej Brytanii.

Nawóz z ludzkich odchodów?

Chociaż nie ma dokładnych danych dotyczących warunków higienicznych panujących w Korei Północnej, lekarze przypuszczają, że pasożyty w tym kraju mogą się namnażać między innymi w wyniku stosowania ludzkich odchodów jako nawozu. Do tego kilka lat temu zachęcał Kim Dzong Un.

10 szokujących faktów o Korei Północnej

Źródło: WP, Polsat News, Reuters

d2o7pa0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o7pa0
Więcej tematów