Trwa ładowanie...
beata kempa

Kempa w USA: mają o nas dobrą opinię

Amerykanie podzielają stanowisko Polski wobec uchodźców - mówi Beata Kempa. Minister ds. pomocy humanitarnej i uchodźców jest w USA, gdzie w imieniu rządu podpisała porozumienie z Agencją Rozwoju Międzynarodowego (US AID).

Share
Kempa w USA: mają o nas dobrą opinię
Źródło: WP.PL
d4hr7zx

Kempa po spotkaniach z amerykańskimi urzędnikami i ekspertami, którzy zajmują się organizacją pomocy międzynarodowej, relacjonowała, że polskie działania są przez nich uważnie obserwowane. Mówiąc o "podzielaniu stanowisko Polski w sprawie uchodźców" minister wyjaśniła, że chodzi o "znaczenie niesienia pomocy na miejscu".

- Polski rząd mówił o tym od samego początku - stwierdziła Beata Kempa w rozmowie z polskimi dziennikarzami. Minister dodała, że strona amerykańska ma dobrą opinię na temat polskich programów humanitarnych realizowanych na Bliskim Wschodzie.

d4hr7zx

Beata Kempa przebywa w USA z czterodniową wizytą, której głównym punktem jest podpisanie umowy z szefem federalnej agencji.

Współpraca z US AID zakłada wspólne działania na rzecz mniejszości religijnych i etnicznych - chrześcijan i jazydów, ofiar prześladowań religijnych w Iraku i w Syrii.

Źródło: polskieradio.pl

d4hr7zx

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ryszard Czarnecki o liście Mosbacher: to jest "unprofessional"

d4hr7zx

Podziel się opinią

Share
d4hr7zx
d4hr7zx
Więcej tematów