Trwa ładowanie...

Kazimierz Michał Ujazdowski: w interesie Polski kandydatura Tuska powinna zostać podtrzymana

• Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział w TVN24, że kandydatura Donalda Tuska na przewodniczącego RE jest w interesie Polski
• "Polski rząd nie może podkruszać pozycji polskiego przedstawiciela na tak wysokim stanowisku w instytucjach UE" - stwierdził europoseł PiS
• Zdaniem Ujazdowskiego "Tusk wniósł do polityki europejskiej ton realizmu w dziedzinie imigracji i ochrony granic zewnętrznych"

Share
Kazimierz Michał Ujazdowski: w interesie Polski kandydatura Tuska powinna zostać podtrzymana
Źródło: Agencja Gazeta
d1rrld7

- To, co powiedział minister Macierewicz nie było zgodne ze sztuką dyplomatyczną. Ważna jest dyscyplina słowa, ostrożność, Macierewicz powinien być bardziej zdyscyplinowany pod względem komunikacji - powiedział w TVN24 Kazimierz Michał Ujazdowski, europoseł PiS.

- Polski rząd nie może podkruszać pozycji polskiego przedstawiciela na tak wysokim stanowisku w instytucjach UE w sytuacji, gdy nie wchodzi w grę zmiana jego kandydatury na inną kandydaturę polską. Nie ma silnych argumentów przeciwko Donaldowi Tuskowi. W interesie Polski i ze względu na dobro Europy kandydatura Tuska powinna zostać podtrzymana - powiedział Ujazdowski.

Ujazdowski uważa, że Tusk wniósł do polityki europejskiej ton realizmu w dziedzinie imigracji i ochrony granic zewnętrznych. Zdaniem europosła PiS, "jeśli Tusk nie zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej na kolejną kadencję, to przyjdzie polityk ze znacznie mniejszą wrażliwością w stosunku do polskiego podejścia czy szerzej - podejścia Europy Środkowej".

- Tym bardziej, że Tusk ma oponentów takich, którzy są poirytowani tym silnym głosem Europy Środkowej - dodał Ujazdowski. - W interesie Polski oraz ze względu na dobro Europy, która wymaga realizmu, ta kandydatura powinna być podtrzymana - stwierdził.

d1rrld7

Podziel się opinią

Share
d1rrld7
d1rrld7
Więcej tematów