Trwa ładowanie...

Kazimierz Michał Ujazdowski usunięty. Jarosław Kaczyński tłumaczy

• Jarosław Kaczyński: poglądy w kierownictwie PiS muszą być jednolite

• "W partii można mieć odmienne od kierownictwa poglądy"

• "Stanowisko pana Kazimierza Ujazdowskiego jest niezrozumiałe"

Share
Kazimierz Michał Ujazdowski usunięty. Jarosław Kaczyński tłumaczy
Źródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d2pjl2y

W kierownictwie partii w sprawach najwyższej wagi, np. kwestii Trybunału Konstytucyjnego, poglądy muszą być jednolite - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński, tłumacząc, czemu Kazimierz Michał Ujazdowski nie znalazł się w Komitecie Politycznym PiS.

Prezes PiS był pytany na niedzielnej konferencji prasowej w Warszawie, czemu w Komitecie Politycznym PiS nie znalazł się europoseł tej partii Kazimierz Michał Ujazdowski oraz o to, czy miało to związek z poglądami tego polityka nt. TK.

- W naszej partii są różne poglądy i oczywiście można mieć odmienny od kierownictwa pogląd, także jeśli chodzi o Trybunał Konstytucyjny. Ale jeśli chodzi o wchodzenie do kierownictwa, to w sprawach najwyższej wagi - a to jest sprawa najwyższej wagi - poglądy muszą być jednolite - odpowiedział Kaczyński.

d2pjl2y

- Poza tym jest tu pewien element zdziwienia, w żadnym razie pana Kazimierza Ujazdowskiego nie można posądzać o naiwność, nieznajomość funkcjonowania naszego życia publicznego. To jest polityk bardzo dobrze przygotowany i od strony doświadczenia i od strony intelektualnej (...) i w związku z tym jego stanowisko jest rzeczywiście mało zrozumiałe - dodał prezes PiS.

Według niego "jest w tej chwili zupełnie oczywiste, że po pierwsze: TK odrzuca stosowanie prawa włącznie z konstytucją; po drugie uznaje, że w gruncie rzeczy sam to prawo stanowi". - Stwierdzenie przez prezesa TK, przy rozważaniu tzw. poprawki grudniowej - ja tej ustawy nie widzę - jest całkowicie sprzeczne z art. 7 konstytucji, zasadą legalizmu, i nie może być przyjęte do wiadomości - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS podczas konferencji zapowiedział też utworzenie "struktury wyborczej związanej z wyborami samorządowymi". Według Kaczyńskiego mają do niej wejść przede wszystkim działacze, którzy są po raz pierwszy w parlamencie. - Oni mają się wykazać, przygotować wybory samorządowe na rok 2018. Mają dwa lata czasu, w ciągu najbliższych tygodni, najwyżej miesiąca, te struktury będą powołane i, mam nadzieję, że zaczną energicznie funkcjonować - powiedział Kaczyński.

d2pjl2y

Podziel się opinią

Share
d2pjl2y
d2pjl2y
Więcej tematów