Trwa ładowanie...

Kazimierz Michał Ujazdowski przeszedł do PO. Wybory samorządowe będą jego ostatnimi

- Jeśli nie wygram, kończę karierę polityczną i wracam na uniwersytet – zadeklarował Kazimierz Michał Ujazdowski. We wtorek ogłoszono jego przejście z PiS do PO.

Share
Kazimierz Michał Ujazdowski przeszedł do PO. Wybory samorządowe będą jego ostatnimi
Źródło: PAP
d1bk4la

Kazimierz Michał Ujazdowski ma być kandydatem PO w wyborach na prezydenta Wrocławia. - Żegnam się z polityką krajową i całkowicie chcę skoncentrować się na przyszłości miasta- mówił w TVN24.

- Ja nie jestem politykiem zależnym od stanowisk publicznych, łączę pasję publiczną z pasją naukową. Jeśli nie wygram, to oznacza to zakończenie kariery publicznej. Nie planuję już startu w jakichkolwiek innych wyborach – podkreślił w "Faktach po Faktach" Kazimierz Michał Ujazdowski.

d1bk4la

Drugi raz opuścił PiS

Polityk zanim został przedstawiony przez lidera PO Grzegorza Schetynę jako kandydat na prezydenta Wrocławia oraz członek tzw. Gabinetu Cieni Platformy należał do PiS. Z partii Jarosława Kaczyńskiego występował dwa razy, ostatnio w styczniu 2017 r. Jeszcze przed odejściem z partii krytykował wybór Stanisława Piotrowicza na przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Miał też inne niż PiS zdanie na temat Donalda Tuska, jako szefa Rady Europejskiej.

Kazimierz Michał Ujazdowski jeszcze raz w swojej karierze politycznej opuścił PiS. Było to w 2007 r. kiedy po sporze z Jarosławem Kaczyńskim, razem z Ludwikiem Dornem i Pawłem Zalewskim, zdecydował się wystąpić z partii. Założył koło parlamentarne Polska XXI oraz partię Polska Plus, ale po trzech latach ponownie wstąpił do PiS, a w 2014 dostał się do Parlamentu Europejskiego.

Zobacz także: Krasnodębski o problemach PiS

Co ciekawe, już w 2016 r. niektórzy politycy PiS przypuszczali, że Ujazdowski może chcieć zawalczyć w wyborach na prezydenta Wrocławia. Jednak wtedy otoczenie polityka temu zaprzeczało.

d1bk4la

Krytyka poglądów nowego polityka PO

Po ogłoszeniu transferu Kazimierza Michała Ujazdowskiego internauci komentowali, że to będzie "koń trojański prezesa" PiS w PO, a sam polityk pasuje do Platformy jak pięść do oka. Złośliwi zauważali, że "PiS PiS-em zwalczaj" czy "głosując na PO, głosujesz na PiS".

Adrian Zandberg z Partii Razem dziwi się tym głosom. "Kazimierz Michał Ujazdowski świetnie pasuje do PO ze swoimi poglądami" – stwierdził. I wymienia, że PO jest m.in. partią przeciwną małżeństwom osób homoseksualnych.

Jak wylicza poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski, Kazimierz Michał Ujazdowski protestował przeciwko premierze "Śmierci i dziewczyny". W PE głosował za "leczeniem homoseksualizmu" oraz jest "zwolennikiem zakazu aborcji"

Polityk w 2011 r. w liście do ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego stwierdził, że polskie MSZ powinno przeprosić za ingerencję w wewnętrze sprawy Słowacji. Powodem było poparcie przez ambasadora parady środowisk LGBT.

Aktywistka Strajku Kobiet Marta Lempart dodaje, że Kazimierz Michał Ujazdowski jako kandydat PO w wyborach we Wrocławiu to kontynuacja projektu politycznego jakim był PO-PiS. W jednym z tweedów pisze, że "mamy jasność przed wyborami samorządowymi".

d1bk4la

"Po jednej stronie koalicja anty-PiS, po drugiej PO-PiS z postaciami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski, wielbiciel bandytów z Ordo Iuris i zwolennik terapii reparatywnych dla osób LGBTQIA+" – stwierdziła Lempart.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1bk4la

Podziel się opinią

Share
d1bk4la
d1bk4la
Więcej tematów