Trwa ładowanie...
d112qfe

Ujazdowski: Piotrowicz powinien złożyć rezygnację ze stanowiska szefa komisji

• Część polityków PiS staje w obronie Stanisława Piotrowicza
• Ujazdowski: Piotrowicz to był zły wybór od samego początku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz
Stanisław Piotrowicz (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d112qfe

Po tym, jak TVN24 ujawnił akta IPN, z których wynika, że Stanisław Piotrowicz podpisał się pod aktem oskarżenia przeciw Antoniemu Pikulowi - działaczowi Solidarności, który został oskarżony w stanie wojennym o rozprowadzanie ulotek - politycy PiS stają w obronie prokuratora.

- Merytoryczny, dobry fachowiec - tak Piotrowicza w rozmowie z WP opisuje jedna z posłanek PiS. - To jest kolega. Uważam, że kolegów trzeba bronić - podkreśla.

Inaczej stawia sprawę europoseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski. - To był zły wybór od samego początku - mówi o wskazaniu Piotrowicza na szefa Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. - Takie wyróżnione stanowiska powinny być powierzone ludziom, którzy mają czystą kartę - dodaje.

d112qfe

Europoseł widzi jednak wyjście z sytuacji, w której znajduje się PiS. - Najlepiej wycofać się z takiej decyzji - mówi. - Dla dobra obozu rządzącego poseł Piotrowicz powinien złożyć rezygnację ze stanowiska szefa komisji - podkreśla Ujazdowski.

Piotrowicz zaprzeczył, że podpisał akt oskarżenia przeciwko Pikulowi. Zapowiada, że nie zrezygnuje z mandatu poselskiego. - Nie mogę zawieść swoich wyborców, którzy pokładają we mnie nadzieję - mówi.

d112qfe

Podziel się opinią

Share

d112qfe

d112qfe
Więcej tematów