Trwa ładowanie...
d45cg08

Kazanie jak wiec wyborczy. Wierni wyszli z kościoła w Kaliszu

- Padły słowa rodem z rynsztoka: "pedał", "tęczowa zaraza". Czegoś takiego osobiście nigdy nie doświadczyłem - powiedział jeden z uczestników niedzielnej mszy w kościele w Kaliszu. Twierdzi, że razem z innymi wiernymi wyszedł podczas kazania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parafianie wyszli podczas kazania w kościele w Kaliszu
Parafianie wyszli podczas kazania w kościele w Kaliszu (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d45cg08

Ksiądz z parafii w Kaliszu nazwał jednego z kandydatów na prezydenta RP "pedałem". Podczas jego niedzielnego kazania wierni wychodzili z kościoła.

O sprawie pisze lokalny portal kalisz24.info.pl. W rozmowie z nim parafianie ocenili, że ksiądz pomylił kazanie z wiecem wyborczym. - Ksiądz dosłownie po kolei zaczął charakteryzować kandydatów na prezydenta, wychwalając partię PiS i urzędującego obecnie prezydenta, a opozycję zmieszał z błotem, niemalże plując przy tym jadem i nienawiścią - podkreślił pan Dariusz.

- Nie byłem jedyną osobą, która podczas kazania wstała z ławy i opuściła mury świątyni. To niewątpliwie nie powinno się wydarzyć, jednak nie od dziś wiadomo, że Kościół i partia rządząca idą w parze! Oczywiście nie zabrakło tematu Smoleńska, że Kopacz obiecała przekopać ziemię smoleńską na dwa metry w głąb i tego nie zrobiła, a Kidawa-Błońska zapomniała, jaki ma program wyborczy. Padło też stwierdzenie, że europosłowie opozycji zdradzają Polskę - relacjonował z kolei pan Jan.

d45cg08

Zobacz też: Kaczyński mówił o łamaniu konstytucji. "Rozumiem, dlaczego Duda to jego prezydent marzeń"

- Miałem "przyjemność" być na tej mszy, z której w połowie kazania wyszedłem zbulwersowany tekstami i sposobem przekazu przez księdza. Staram się być osobą bezstronną, chociaż nie popieram obecnie rządzących, ale wydawało mi się, że Kościół jest enklawą bezpieczeństwa, gdzie mogę spokojnie oddać się przemyśleniom i modlitwie. Sposób, w jaki ksiądz poprowadził swoje kazanie, przekroczył moje wszelkorozsądkowe podejście do otwartej indokrynacji politycznej, gdzie wskazał winnych, osądził i skazał niepasujących do wizji PiS ludzi... - zaznaczył z kolei pan Piotr.

Podczas kazania miało paść też słynne sformułowanie "tęczowa zaraza". Próbowaliśmy skontaktować się z proboszczem, był jednak poza zasięgiem.

d45cg08

Przypomnijmy, że proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej podczas ogłoszeń mówił o zbiórce podpisów dla Andrzeja Dudy. Dla tych, którym to umknęło, zamieścił informację na stronie kościoła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45cg08

Podziel się opinią

Share
d45cg08
d45cg08
Więcej tematów