Trwa ładowanie...

Kartuzy. Wybory parlamentarne 2019. Pierwszy przypadek złamania ciszy wyborczej

Policja w Kartuzach ukarała mandatem osobę, która zerwała plakat wyborczy. To pierwszy przypadek złamania ciszy wyborczej przed wyborami 2019. Cisza wyborcza potrwa do końca wyborów parlamentarnych 2019.

Share
Kartuzy. Wybory parlamentarne 2019. Pierwszy przypadek złamania ciszy wyborczej
Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
da8nlvr

W sobotę rano jedna z osób zerwała plakat w Kartuzach (woj. pomorskie) - informuje radiogdansk.pl. Osoba została ukarana mandatem. To pierwszy przypadek złamania ciszy wyborczej.

Do zdewastowania plakatu wyborczego doszło również w Krośnie na Podkarpaciu. Nieznana osoba w nocy z piątku na sobotę rzuciła farbą w szybę sklepową. Po wewnętrznej stronie znajdował się plakat, który został częściowo zasłonięty. Policja poszukuje sprawcy.

Cisza wyborcza trwa od północy z piątku na sobotę i potrwa do końca wyborów parlamentarnych 2019. Lokale wyborcze planowo zostaną zamknięte o godz. 21.

Do tego czasu zabronione jest zwoływanie zgromadzeń pochodów czy manifestacji, rozpowszechnianie materiałów wyborczych oraz publikowanie sondaży.

da8nlvr

Nie można też agitować na rzecz kandydatów czy informować o przebiegu wyborów 2019. Zakaz obowiązuje również w internecie. Za złamanie ciszy wyborczej grozi nawet milion złotych grzywny.

Zobacz też: Cisza wyborcza. Sprawdź, co jest zakazane

Źródło: radiogdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da8nlvr

Podziel się opinią

Share
da8nlvr
da8nlvr
Więcej tematów