Trwa ładowanie...

Karol Karski: "Tusk przyjechał, żeby jątrzyć"

- Szkoda, że Donald Tusk próbował skorzystać z okazji, żeby nam wszystkim popsuć nastroje. Cieszę się jednak, że jego złośliwości i frustracje nie przykryły naszego, wielkiego święta - powiedział Karol Karski, europoseł PiS.
Share
Karol Karski, europoseł PiS
Karol Karski, europoseł PiS Źródło: PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski
d4muvg1

Karol Karski odniósł się w ten sposób do doniesień medialnych, że szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie został oficjalnie powitany przez prezydenta na uroczystościach 11 listopada na pl. Piłsudskiego. Stał też w dość odległym rzędzie - czwartym albo piątym. Skrytykowali to politycy opozycji oraz ekspert od protokołu dyplomatycznego. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Ale czego mamy się po Tusku spodziewać? Czy on zrobił coś pozytywnego jako polski premier, czy przewodniczący Rady Europejskiej? Przyjechał, żeby jątrzyć. Podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego stanął w 5 rzędzie i modlił się o to, żeby nikt go nie poprosił o przejście do przodu. Dzięki temu miał kolejny powód do narzekania. Chyba nie mógł zakładać, że głowa europejskiego państwa będzie szukać urzędnika Unii Europejskiej. Szkoda, że Polak, który pełni ważną rolę w polityce europejskiej postanowił obrażać się na wszystko i na wszystkich zamiast się cieszyć i uśmiechać - powiedział Karol Karski w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

Europoseł liczy, że TSUE się wycofa

Już 16 listopada odbędzie się przesłuchanie stron przezd Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie zabezpieczenia, jaki ten sąd nałożył na Polskę. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Karol Karski wyraził nadzieję, że zabezpieczenie TSUE "będzie cofnięte lub zmodyfikowane". Jego zdaniem, tego typu zabezpieczenia nie mogą być nakładane. Europoseł PiS twierdzi, że Polska może nie stosować się do wyroku TSUE, jeśli nie będzie on "zgodny z prawem".

d4muvg1

- Jeżeli w naszej ocenie, Trybunał podejmie decyzję niezgodną z prawem, to powinniśmy się zachować jak inne państwa członkowskie, które nie zaakceptowałyby rozwiązań niezgodnych z prawem i Konstytucją. We wszystkich państwach członkowskich Konstytucja jest najwyższym prawem - stwierdził Karski.

Źródło: wPolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4muvg1

Podziel się opinią

Share
d4muvg1
d4muvg1
Więcej tematów