Trwa ładowanie...
d39wnai

Karczewski o wykluczeniu KRS. "To decyzja polityczna"

Marszałek Senatu skomentował zawieszenie Krajowej Rady Sądownictwa w Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa. - Zupełnie tej decyzji nie rozumiem i uważam, że jest zła - powiedział Stanisław Karczewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski uważa, że zawieszenie Krajowej Rady Sadownictwa jest decyzją polityczną
Stanisław Karczewski uważa, że zawieszenie Krajowej Rady Sadownictwa jest decyzją polityczną (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d39wnai

Europejska Sieć Rady Sądownictwa zawiesiła w poniedziałek w prawach członka organizacji Krajową Radę Sądownictwa. Zarząd rekomendował wyrzucenie KRS z powodu niespełnienia wymogów niezależności władzy wykonawczej i ustawodawczej. Za oddano 100 głosów, przy 6 przeciw i 9 wstrzymujących.

- Ja tej decyzji zupełnie nie rozumiem i uważam ją za polityczną. Ten wyrok jest zły. Czekamy na uzasadnienie oraz na wyjaśnienia, które prześle nasza KRS. Z tego co wiem to nie ma takiej formy zawieszenia. W Polsce powinniśmy sami robić zmiany, decydować o kształcie wymiaru sprawiedliwości i ustaw - powiedział na antenie TVN24 Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu przekonywał, że zmian w sądownictwie oczekują sami Polacy. - Ludzie źle oceniają wymiar sprawiedliwości, zabetonowany jeszcze w starym systemie. Jeżdżę po Europie i spotykam się z politykami i dziennikarzami. Tłumaczę im, a oni się dziwią, że sądownictwo w przeciągu ostatnich 30 lat transformacji w Polsce nie zostało zreformowane - podsumował.

d39wnai

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39wnai

Podziel się opinią

Share
d39wnai
d39wnai