Trwa ładowanie...

Karczewski o wykluczeniu KRS. "To decyzja polityczna"

Marszałek Senatu skomentował zawieszenie Krajowej Rady Sądownictwa w Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa. - Zupełnie tej decyzji nie rozumiem i uważam, że jest zła - powiedział Stanisław Karczewski.

Share
Karczewski o wykluczeniu KRS. "To decyzja polityczna"
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d24gbiw

Europejska Sieć Rady Sądownictwa zawiesiła w poniedziałek w prawach członka organizacji Krajową Radę Sądownictwa. Zarząd rekomendował wyrzucenie KRS z powodu niespełnienia wymogów niezależności władzy wykonawczej i ustawodawczej. Za oddano 100 głosów, przy 6 przeciw i 9 wstrzymujących.

- Ja tej decyzji zupełnie nie rozumiem i uważam ją za polityczną. Ten wyrok jest zły. Czekamy na uzasadnienie oraz na wyjaśnienia, które prześle nasza KRS. Z tego co wiem to nie ma takiej formy zawieszenia. W Polsce powinniśmy sami robić zmiany, decydować o kształcie wymiaru sprawiedliwości i ustaw - powiedział na antenie TVN24 Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu przekonywał, że zmian w sądownictwie oczekują sami Polacy. - Ludzie źle oceniają wymiar sprawiedliwości, zabetonowany jeszcze w starym systemie. Jeżdżę po Europie i spotykam się z politykami i dziennikarzami. Tłumaczę im, a oni się dziwią, że sądownictwo w przeciągu ostatnich 30 lat transformacji w Polsce nie zostało zreformowane - podsumował.

d24gbiw

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24gbiw

Podziel się opinią

Share
d24gbiw
d24gbiw
Więcej tematów