Trwa ładowanie...
d23jyhe

Kamil Durczok odpowie za fałszywy weksel. Jest decyzja ws. aresztu

Kamil Durczok ma kolejne problemy z prawem. Prokuratura przekonuje, że ma dowody na to, że sfałszował on weksel przy ubieganiu się o kredyt na budowę domu. Śledczy chcieli trzymiesięcznego aresztu dla dziennikarza, ale sąd nie wyraził na to zgody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamil Durczok odpowie za fałszywy weksel. Sąd nie zgodził się na areszt
Kamil Durczok odpowie za fałszywy weksel. Sąd nie zgodził się na areszt (WP.PL)
d23jyhe

Wniosek o trzymiesięczny areszt dla Kamila Durczoka trafił w czwartek do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód. Rzeczniczka katowickiej prokuratury regionalnej podkreślała, że śledczy muszą mieć czas na weryfikację wyjaśnień dziennikarza.

Przesłanką do aresztowania Durczoka miała też być waga przestępstwa, które miał popełnić. Fałszerstwo dokumentów bankowych kwalifikowane jest jako zbrodnia bankowa, za które grozi kara nie niższa niż 5 lat więzienia. Maksymalny wymiar to aż 25 lat.

Kamil Durczok odpowie za fałszywy weksel. Wniosek o areszt odrzucony

- Materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie zarzutu dotyczącego weksla na kwotę 3 mln zł - powiedziała we wtorek prokurator Agnieszka Wichary. Durczok wraz z ówczesną żoną Marianną w 2008 roku przedstawili dwa weksle na kwotę 2 milionów franków oraz 300 tys. zł. Kobieta zaprzecza, że to jej podpis widnieje na dokumentach.

d23jyhe

Zobacz też: Kamil Durczok prowadził pod wpływem alkoholu. Teraz przeprasza

Wirtualna Polska ustaliła, że Durczok przyznał się do sfałszowania podpisu byłej żony. Nie zgadza się natomiast z tezą, że naraził w ten sposób bank na stratę. Adwokat dziennikarza w sierpniu przyznawał WP, że jego klient miał problem ze spłatą kredytu. - Procesuje się w sprawie tego kredytu. (...) W pewnym momencie przestał płacić raty - mówi mec. Łukasz Isenko.

Durczok, podobnie jak w przypadku zatrzymania go kierującego samochodem pod wpływem alkoholu, nie chce pozostawać anonimowy.

Czytaj więcej: Kamil Durczok spędził noc w izbie zatrzymań. Składa wyjaśnienia
Kamil Durczok zatrzymany. Chodzi o weksle

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23jyhe

Podziel się opinią

Share

d23jyhe

d23jyhe
Więcej tematów