Trwa ładowanie...

Już wiadomo, jak zmarł Michaił Lesin, b. minister Putina

• Znana jest przyczyna śmierci milionera, b. szefa resortu łączności Rosji
• Michaił Lesin zmarł w związku z licznymi urazami, a także ostrego zatrucia alkoholem
• Przyczyny śmierci podano w raporcie z dochodzenia prowadzonego w z udziałem FBI
• Ciało Lesina znaleziono w listopadzie ub.r. w Dupont Circle Hotel w centrum Waszyngtonu

Już wiadomo, jak zmarł Michaił Lesin, b. minister PutinaŹródło: Wikipedia
d46simk
d46simk

Były szef resortu łączności i środków masowego przekazu Rosji, milioner Michaił Lesin, którego w listopadzie ub.r. znaleziono martwego w hotelu w Waszyngtonie, zmarł w związku z licznymi urazami, oraz ostrym zatruciem organizmu alkoholem - podały amerykańskie władze federalne.

W wyniku dochodzenia prowadzonego z udziałem policji federalnej (FBI)
podano, że śmierć 57-letniego Lesina miała związek ze stwierdzonymi w ogłoszonym w marcu raporcie z autopsji licznymi urazami głowy, a także ranami na szyi, ciele oraz rękach i nogach. Stwierdzono także ostre zatrucie organizmu alkoholem.

Śledczy ustalili, że to Lesin sam się zranił, kiedy przez kilka dni przebywał w hotelowym pokoju, nadużywając alkoholu. Tym samym definitywnie wykluczono pojawiającą się w amerykańskich mediach wersję, że przed dotarciem do hotelu Lesin wdał się z kimś w sprzeczkę, podczas której doznał obrażeń.

Ciało Lesina znaleziono w listopadzie ub.r. w Dupont Circle Hotel w centrum Waszyngtonu. Nie jest jasne, w jakim celu Lesin przebywał w stolicy USA. Członkowie rodziny Lesina mówili rosyjskim mediom w listopadzie, że od dawna cierpiał na chorobę serca i zgon nastąpił, ich zdaniem, na skutek zawału.

Lesin forsował utworzenie nadającego w języku angielskim rosyjskiego satelitarnego kanału telewizyjnego Russia Today, później przemianowanego na RT. W 2013 r. został szefem holdingu medialnego koncernu Gazprom - Gazprom-Media, jednej z najpotężniejszych grup medialnych w Rosji i w Europie. Jednak rok później zrezygnował z tej funkcji, twierdząc, że robi to ze względów rodzinnych.

d46simk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46simk
Więcej tematów