Trwa ładowanie...

Joanna Scheuring-Wielgus startuje z list Biedronia. Będzie "dwójką"

Była członkini Nowoczesnej, a obecnie posłanka partii Teraz, znajdzie się na listach Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szef partii Robert Biedroń i Joanna Scheuring-Wielgus ogłosili to na konferencji prasowej przed siedzibą Episkopatu.
Share
Robert Biedroń namówił Joannę Scheuring-Wielgus na start z list Wiosny
Robert Biedroń namówił Joannę Scheuring-Wielgus na start z list WiosnyŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d2pynpp

Jak donosi portal Oko Press, Scheuring-Wielgus prawdopodobnie do końca kadencji Sejmu pozostanie wraz z Ryszardem Petru i Joanną Schmidt w partii Teraz. Pierwsze miejsce na warszawskiej liście Wiosny przypadnie Robertowi Biedroniowi, który odda swoje głosy na inną osobę.

- Do naszej drużyny dołączą nie tylko moja przyjaciółka (...) ale przede wszystkim znana, ceniona, lubiana posłanka - mówił lider Wiosny. - Zawsze idziemy pod prąd i nie jesteśmy politykami salonowymi (...) Zawsze ceniłam ten upór w Robercie i cieszę się, że będę miała możliwość być w grupie kilkudziesięciu osób, które startują z Wiosny do PE - stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus.

"Wara od naszych dzieci"

Przed siedzibą Konferencji Episkopatu Polski domagali się rezygnacji arcybiskupa Stanisława Gądeckiego za stanowiska przewodniczącego tego gremium. Złożyli też wniosek do Prokuratora Generalnego o wszczęcie przez postępowania z urzędu w sprawie zaniechań w walce z pedofilią w Kościele.

d2pynpp

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus o pedofilii w Kościele. Mówi o niszczeniu akt

Liderzy Wiosny zgodzili się też z hasłem Jarosława Kaczyńskiego "wara od naszych dzieci”. Tyle że ich zdaniem powinno mieć ono zastosowanie do księży, a nie do osób LGBT.

Czytaj też: Scheuring-Wielgus: Ksiądz wypytywał mnie, czy dotykam się w miejsca intymne
Była "piątka" Kaczyńskiego. Jest "piątka" Biedronia dla LGBT

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pynpp

Podziel się opinią

Share
d2pynpp
d2pynpp
Więcej tematów