Trwa ładowanie...

Była "piątka" Kaczyńskiego. Jest "piątka" Biedronia dla LGBT

Sylwia Spurek z Wiosny Roberta Biedronia poinformowała, że w partii trwają gorące prace nad "szczegółami pięciu propozycji dla środowisk LGBT." Zdradziła, że znajdzie się wśród nich postulat dotyczący "uzgodnienia płci i związków partnerskich".

Share
Była "piątka" Kaczyńskiego. Jest "piątka" Biedronia dla LGBT
Źródło: PAP
dlp60a3

Sylwia Spurek ujawniła, że wśród propozycji omawianych w Wiośnie znalazły się m.in. możliwość legalizacji związków partnerskich, zapewnienie prawa do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści, nowe regulacje w zakresie "uzgodnienia płci" oraz edukacja antydyskryminacyjna.

- W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno - cytuje byłą zastępczynię Rzecznika Praw Obywatelskich portal gosc.pl.

Ważne zmiany dla osób transpłciowych

Spurek - pełniąca m.in. funkcję szefowej zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej - podkreśliła, że nie można dłużej zwlekać ze zmianami przepisów dotyczących osób transpłciowych. Stwierdziła, że obecnie takie osoby muszą pozywać swoich rodziców, aby usankcjonować prawnie własną tożsamość płciową. Działaczka oceniła, że taka sytuacja musi zostać zmieniona.

dlp60a3

Sylwia Spurek odniosła się również do głośnej w ostatnich dniach w Polsce debaty na temat edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej w szkołach. Podkreśliła, że zajęcia z dziećmi i młodzieżą są konieczne, by uświadomić im, iż "orientacja seksualna to taka sama cecha, jak kolor oczu, płeć czy pochodzenie etniczne".

- Dotyczy to nie tylko orientacji seksualnej, ale także rasy, pochodzenia etnicznego, płci, wieku, stanu majątkowego - cytuje Spurek gosc.pl.

Działaczka partii Wiosna zaznaczyła także, że "piątka" dla LGBT nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, ale z pewnością konkretne postulaty zostaną już niebawem przedstawione.

W Polsce trwa prawdziwa burza o podpisaną przez władze Warszawy Deklarację LGBT+. Główna oś sporu to dyskusja wokół interpretacji "Standardów Edukacji Seksualnej" Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

dlp60a3

Deklaracja zakłada bazowanie na dokumencie WHO, a ten zawiera m.in. informacje o przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat "radości i przyjemności z dotykania własnego ciała". Treść całego dokumentu jest dostępna pod TYM linkiem.

A co o całej sprawie sądzą Polacy? Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że "piątka" LGBT to odpowiedź Wiosny na "piątkę" Kaczyńskiego. Program zaprezentowany przez prezesa PiS zakłada z kolei wprowadzenie 500+ na każde dziecko, "trzynastkę", czyli dodatkową emeryturę 1100 zł, zniesienie PIT-u do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i rozwój komunikacji publicznej PKS.

Źródło: gosc.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlp60a3

Podziel się opinią

Share
dlp60a3
dlp60a3
Więcej tematów