Trwa ładowanie...
d7pteia
polityka

Jest postępowanie sprawdzające ws. powrotu delegacji rządowej z Londynu

Prokuratura Okręgowa w Warszawie uruchomiła postępowanie sprawdzające ws. zawiadomienia Nowoczesnej dotyczącego możliwości popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków przez szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatę Kempę - dowiedziała się Wirtualna Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest postępowanie sprawdzające ws. powrotu delegacji rządowej z Londynu
(Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d7pteia

Sprawa ma związek z lotem powrotnym polskiej delegacji rządowej z Londynu. W ocenie polityków Nowoczesnej doszło do złamania procedur, a winę za to ponosi minister Kempa. - Ta ekipa nie wyciągnęła żadnych wniosków po katastrofie smoleńskiej, po katastrofie helikoptera rządowego z premierem Millerem, czy też po katastrofie CASY - uzasadniał decyzję swojego klubu poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo.Politycy opozycji uważają, że tyle ważnych osób - na pokładzie była m.in. premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki, szef MON Antoni Macierewicz, szef MSZ Witold Waszczykowski oraz dowódcy wojskowi - nie powinno lecieć jednym samolotem. Posłowie opozycji uważają, że doszło m.in. do niedopełnienia instrukcji HEAD.

- Sprawdzamy informację, analizujemy materiały - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański. Na podjęcie decyzji o wszczęciu śledztwa lub jego odmowie prokuratorzy mają 30 dni.

d7pteia

Podziel się opinią

Share
d7pteia
d7pteia