Trwa ładowanie...
d1vzsq4

Jednak przyjdą. Politycy PO zmieniają zdanie ws. Trumpa

Podczas wystąpienia prezydenta USA Donalda Trumpa w czwartek na pl. Krasińskich obecna będzie grupa polityków Platformy Obywatelskiej - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Wcześniej politycy opozycji rozważali zbojkotowanie uroczystości. - Jeżeli mamy być tam tylko kwiatkiem do kożucha, to ja nie widzę powodu, żeby tam być - mówił Sławomir Neumann.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fot. Marcin Kmieciński
Fot. Marcin Kmieciński (PAP)
d1vzsq4

Politycy PO skorzystają z zaproszenia wysłanego przez ambasadę Stanów Zjednoczonych

- Platforma Obywatelska wyśle 6 lipca na plac Krasińskich kilkudziesięcioosobową delegację na wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa - zapowiedział Jan Grabiec. Rzecznik PO dodał, że obecnie opracowywana jest pełna lista osób. Wiadomo już, jak poinformował Grabiec, że są wśród nich: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, b. wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski, lider mazowieckiej PO Andrzej Halicki, poseł Marcin Kierwiński.

Każdy poseł, jak mówił Grabiec, otrzymał drogą e-mailową zaproszenie na uroczystości i może się jeszcze na nie zgłosić. Przedstawiciele PO będą zasiadać w sektorze przygotowanym przez służby dyplomatyczne USA.

d1vzsq4

*Wizyta Donalda Trumpa - utrudnienia *

Rzecznik PO zaznaczył przy tym, że "zawsze takie wydarzenie organizowała Kancelaria Prezydenta RP, a w Polsce gościło już wielu prezydentów Stanów Zjednoczonych". - Będziemy żądać wyjaśnień od Kancelarii drogą oficjalną - zapowiedział.

Twitter Donalda Trumpa

Wcześniej kierownictwo PO zastanawiało się nad bojkotem

W poniedziałek Sławomir Neumann poinformował, że "oczekuje, że polski prezydent zaprosi polskich posłów".

d1vzsq4

- Nie może być tak, że posłowie PiS dostali wcześniej wejściówki i ściągają całe autobusy swoich sympatyków, członków klubu "Gazety Polskiej", kolegów czy rodziny i mają zapełnić plac Krasińskich na spotkanie z prezydentem Trumpem. Ma być to polityczny, partyjny wiec PiS-owski z prezydentem amerykańskim. Jeżeli mamy być tam tylko kwiatkiem do kożucha, to ja nie widzę powodu, żeby tam być - mówił szef sejmowego klubu PO.

A kilka dni temu lider PO Grzegorz Schetyna stwierdził w radiowej Trójce, że jest "zawstydzające, aby Amerykanie zapraszali parlamentarzystów opozycji dlatego, że nie robi tego polski prezydent i Ministerstwo Spraw Zagranicznych".

Prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci do Warszawy późnym wieczorem w środę 5 lipca. Oficjalną część wizyty prezydenta Trumpa rozpoczną w czwartek 6 lipca rozmowy w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą. Trump spotka się również z liderami 12 państw Trójmorza. O godz. 13 prezydent USA wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Odlot amerykańskiej delegacji planowany jest na godz. 14.

Źródło: WP, PAP, TVN24

d1vzsq4

Podziel się opinią

Share
d1vzsq4
d1vzsq4
Więcej tematów