Trwa ładowanie...

Jean-Claude Juncker ​broni Tuska. "Ma wiedzę o Polsce"

Donald Tusk może się swobodnie wypowiadać - powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, pytany o szeroko komentowany wpis szefa Rady Europejskiej. Juncker stanął w obronie Tuska, na którego po słowach o "alarmie", spadła fala krytyki ze strony polityków obozu rządzącego.

Share
Jean-Claude Juncker ​broni Tuska. "Ma wiedzę o Polsce"Źródło: East News, fot: Xinhua / eyevine
dz09hf0

- Donald Tusk jest Polakiem i ma wiedzę o Polsce, która jest o wiele większa od mojej - powiedział Juncker polskim dziennikarzom.

- Gdy Tusk lub ja coś stwierdzamy, to mówi nam się, że nie jesteśmy neutralni. Jednak kiedy nie mówimy nic, to wtedy się nas krytykuje za tę neutralność - dodał szef KE.

Zobacz też: Donald Tusk i Jarosław Kaczyński - historia znajomości

Juncker odniósł się w ten sposób do niedzielnego tweeta przewodniczącego RE. "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał Tusk na prywatnym profilu na Twitterze.

Krytyka rządu Beaty Szydło z powodu rezolucji Parlamentu Europejskiego oraz nienajlepszych relacji polsko-ukraińskich nie pozostał bez odpowiedzi. Politycy PiS uznali, że Tusk wykorzystał swoje europejskie stanowisko do ataku na władze w kraju i zaszkodził Polsce.

"Wiadomości" wypomniały Tuskowi jego spacer z Władimirem Putinem po sopockim molo. Szefa RE nazwano "człowiekiem Rosjan w Warszawie", a jego wpis "antypolską szarżą".

dz09hf0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz09hf0
dz09hf0
Więcej tematów