Trwa ładowanie...
d3ra4ps

"Jest pan zwykłym chamem". Emocje sięgnęły zenitu. Poszło o Tuska

Dalszy ciąg wymiany zdań na temat głośnego wpisu szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska o rządach PiS. Do ostrej wymiany zdań doszło na antenie jednej ze stacji telewizyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (East News)
d3ra4ps

W dyskusji udział wzięli prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, oraz publicysta Marek Król. Odbyła się w Polsat News. Poszło o wpis, który pojawił się na profilu Tuska w niedzielę. Szef RE przyrównał politykę PiS do działań Kremla.

Marek Król ocenił tweet jako "haniebny". - W normalnym, zdrowym społeczeństwie, taka osoba powinna być wykluczona ze zbiorowości Polaków, ponieważ to jest obrzydliwe zachowanie - przekonywał.

d3ra4ps

Reakcja Krzemińskiego była zdecydowana. - Mieliśmy przed chwilą popis pana, który posługuje się językiem kłamstwa i oskarżeń. Poza tym daje sobie prawo do moralnego oceniania kogokolwiek innego. Jakie pan ma to prawo?! Jest pan zwykłym chamem! - mówił profesor.

- Proszę się uspokoić, jest pan profesorem - zaapelował Król. - Jestem profesorem i doskonale wiem, w jaki sposób faceci tacy jak pan działali 30 czy 40 lat temu - ripostował Krzemiński. Tłumaczył, że "haniebne" jest traktowanie w taki spoósb przeciwników politycznych.

"Żenujący pajac"

Niedzielny tweet Tuska szybko wywołał falę komentarzy. Premier Beata Szydło nazwała go "atakiem na Polskę", w podobny ton uderzyły następnie media publiczne. Jeszcze tego samego dnia "Wiadomości" wypomniały Tuskowi jego spacer z Władimirem Putinem po sopockim molo. Szefa RE nazwano "człowiekiem Rosjan w Warszawie", a jego wpis "antypolską szarżą".

Zdecydowanie "wygrała" jednak z konkurencją riposta posła PiS Stanisława Pięty. Sytuację zanalizował krótko i dosadne, nazwając Tuska "żenującym pajacem".

d3ra4ps

Podziel się opinią

Share

d3ra4ps

d3ra4ps
Więcej tematów