Trwa ładowanie...
ycipk-31qzhn

"Jest pan zwykłym chamem". Emocje sięgnęły zenitu. Poszło o Tuska

Dalszy ciąg wymiany zdań na temat głośnego wpisu szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska o rządach PiS. Do ostrej wymiany zdań doszło na antenie jednej ze stacji telewizyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (East News)
ycipk-31qzhn

W dyskusji udział wzięli prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, oraz publicysta Marek Król. Odbyła się w Polsat News. Poszło o wpis, który pojawił się na profilu Tuska w niedzielę. Szef RE przyrównał politykę PiS do działań Kremla.

Marek Król ocenił tweet jako "haniebny". - W normalnym, zdrowym społeczeństwie, taka osoba powinna być wykluczona ze zbiorowości Polaków, ponieważ to jest obrzydliwe zachowanie - przekonywał.

ycipk-31qzhn

Reakcja Krzemińskiego była zdecydowana. - Mieliśmy przed chwilą popis pana, który posługuje się językiem kłamstwa i oskarżeń. Poza tym daje sobie prawo do moralnego oceniania kogokolwiek innego. Jakie pan ma to prawo?! Jest pan zwykłym chamem! - mówił profesor.

- Proszę się uspokoić, jest pan profesorem - zaapelował Król. - Jestem profesorem i doskonale wiem, w jaki sposób faceci tacy jak pan działali 30 czy 40 lat temu - ripostował Krzemiński. Tłumaczył, że "haniebne" jest traktowanie w taki spoósb przeciwników politycznych.

"Żenujący pajac"

Niedzielny tweet Tuska szybko wywołał falę komentarzy. Premier Beata Szydło nazwała go "atakiem na Polskę", w podobny ton uderzyły następnie media publiczne. Jeszcze tego samego dnia "Wiadomości" wypomniały Tuskowi jego spacer z Władimirem Putinem po sopockim molo. Szefa RE nazwano "człowiekiem Rosjan w Warszawie", a jego wpis "antypolską szarżą".

ycipk-31qzhn

Zdecydowanie "wygrała" jednak z konkurencją riposta posła PiS Stanisława Pięty. Sytuację zanalizował krótko i dosadne, nazwając Tuska "żenującym pajacem".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-31qzhn

ycipk-31qzhn
ycipk-31qzhn