ycipk-2xpef7

Jarosław Kaczyński pozwał Cezarego Tomczyka i PO. Poseł dostał pismo z sądu

Posłowie PO mogą pożałować zadawania pytań o rolę Jarosława Kaczyńskiego w sprawie spółki Srebrna. Prezes PiS pozwał za to m.in. Cezarego Tomczyka. Polityk dostał już postanowienie z sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cezary Tomczyk został pozwany przez prezesa PiS
Cezary Tomczyk został pozwany przez prezesa PiS (East News, Fot: Łukasz Zakrzewski)
ycipk-2xpef7

Poseł Cezary Tomczyk otrzymał z Sądu Okręgowego w Warszawie odpis postanowienia. Dokument dotyczy sprawy "z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Platformie Obywatelskiej RP, Krzysztofowi Brejzie, Cezaremu Tomczykowi, Marcinowi Kierwińskiemu o ochronę dóbr osobistych".

Prezes PiS pozywa polityków za łączenie go z aferą dotyczącą spółki Srebrna. W poniedziałek Brejza poinformował, że został pozwany za publiczne stawianie pytań dotyczących tej kwestii.

ycipk-2xpef7

Bronić go będzie żona. "Jarosław Kaczyński pozywa Krzysztofa Brejzę za udział w konferencji i stawianie pytań w sprawie Srebrna. Ten sam człowiek, który swoich oponentów wyzywa od zdradzieckich mord, kanalii, zarzuca udział w śmierci brata, mówi o ojkofobach i elementach animalnych. Jego uraża pytanie" - napisała na Twitterze Dorota Brejza.

W pozwie przeciwko Brejzie stwierdzono m.in. że nic nie uprawnia "nagłaśniania składania zawiadomień do prokuratury" i ich publicznej prezentacji.

Zobacz także: Sprawa Marka Falenty. B. Sienkiewicz i M. Sawicki komentują

ycipk-2xpef7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-2xpef7
ycipk-2xpef7