Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński o nowej partii: Nie widzimy zagrożenia

Jarosław Kaczyński ocenił, że nie widzi żadnego zagrożenia dla jego partii ze strony nowej formacji politycznej, która ma być zaprezentowana w listopadzie na kongresie Polski Razem. - Czym szerzej tym lepiej - stwierdził prezes PiS.

Jarosław Kaczyński o nowej partii: Nie widzimy zagrożeniaŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
dq1rcq9
dq1rcq9

"Nie widzimy tutaj żadnego zagrożenia"

Jak zapowiedział w piątek Jarosław Gowin, 4 listopada podczas kongresu Polski Razem zostanie zaprezentowana nowa formacja polityczna. Gowin poinformował, że poza Republikanami, jego ugrupowanie będzie współpracowało ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi.

"PiS partią wolności"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że nie widzi żadnego zagrożenia dla jego partii ze strony nowej formacji politycznej, która ma być zaprezentowana w listopadzie na kongresie Polski Razem. - Czym szerzej tym lepiej - ocenił.

Jak podkreślił, jeżeli nowe ugrupowanie "ściągnie" do siebie nowe środowiska, które nie są jeszcze w Zjednoczonej Prawicy, to Zjednoczona Prawica się wzmocni. - Jeśli się to nie uda, to wtedy pozostanie jak dotychczas. Nie widzimy tutaj żadnego zagrożenia - powiedział Kaczyński.

dq1rcq9

"Kaczyński wyrażał radość"

Prezes PiS poinformował też, że będzie uczestniczył w listopadowym kongresie Polski Razem i będzie życzył powodzenia nowemu ugrupowaniu.

- Naprawdę, wszyscy, którzy są po prawej stronie, i nie chcą przyjąć do wiadomości, że to PiS udało się zjednoczyć prawicę, działają na niekorzyść sprawy prawicy, bo sprawa prawicy jest drugorzędna. Ważna jest sprawa Polski - przekonywał Kaczyński.

We wcześniejszych wypowiedziach Gowin mówił, że prezes PiS Jarosław Kaczyński "wyrażał radość z tego poszerzenia".

Źródło: WP, PAP, IAR

dq1rcq9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq1rcq9
Więcej tematów