Trwa ładowanie...
wawel

Jarosław Kaczyński na Wawelu. Kilka dni później niż zawsze

Kilkanaście minut po godz. 20 Jarosław Kaczyński pojawił się na Wawelu. Lider PiS odwiedza grób Lecha i Marii Kaczyńskich 18 dnia miesiąca. Kilka dni temu nie mógł pojawić się na Wawelu, ale dzisiaj znalazł na to czas.

Share
Jarosław Kaczyński na Wawelu. Kilka dni później niż zawsze
Źródło: PAP
d3pmy3e

Jarosław Kaczyński 18 lipca z uwagi na burzliwą debatę o reformie Sądu Najwyższego nie mógł odwiedzić grobu swojego brata. To właśnie wtedy, kiedy swoim zwyczajem pojawiał się na Wawelu, wykrzyczał we wtorek w Sejmie do posłów opozycji, że "zamordowali mu brata".

Kiedy Sejm już przegłosował ustawę o Sądzie Najwyższym, Jarosław Kaczyński pojechał w piątek na Wawel. Jego wizyta trwała kilkanaście minut.

PAP
Źródło: PAP
PAP
Źródło: PAP

Jarosław Kaczyński po tragicznej śmierci brata co miesiąc uczestniczy w miesięcznicach smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Po ponad tygodniu od miesięcznic pojawia się na Wawelu. Po nocnych obradach Sejmu i uchwaleniu budżetu w Sali Kolumnowej jego przejazd był blokowany przez przeciwników rządu.

Kaczyński nie wytrzymał: "Nie wycierajcie sobie mord moim bratem. Zamordowaliście go"

Najwyraźniej piątkowa wizyta lidera PiS-u na Wawelu była zaskoczeniem. Jak podaje "Gazeta Krakowska" było spokojnie. Na miejscu była niewielka grupa ludzi bez transparentów, którzy krzyknęli kilka haseł w stronę przejeżdżających samochodów. Nie blokowano wjazdu Jarosława Kaczyńskiego.

d3pmy3e

Podziel się opinią

Share
d3pmy3e
d3pmy3e
Więcej tematów