Trwa ładowanie...
d46dqhr

Jarosław Gowin w #dzieńdobryWP: cieszę się, że politycy niemieccy troszczą się o Polskę

Niemiecka opinia publiczna ulega fałszywym głosom na temat rzekomego zagrożenia demokracji czy praw człowieka w Polsce. Nie ma takich zagrożeń - stwierdził gość programu #dzieńdobryWP wicepremier Jarosław Gowin, komentując ustalenia po wizycie w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel. - A z takimi problemami, jak wolność mediów, czy reforma wymiaru sprawiedliwości naprawdę doskonale sobie poradzimy bez suflerów z zewnątrz - dodał minister nauki i szkolnictwa wyższego.

d46dqhr

- Bardzo się cieszę, że politycy niemieccy troszczą się o Polskę - powiedział w środę Jarosław Gowin.
- Mam nadzieję, że ta troska znajdzie wymierny wyraz, na przykład, jeśli chodzi o politykę klimatyczną, bo tutaj rozwiązania forsowane z akceptacją strony niemieckiej przez Komisję Europejską są dla Polski nie do przyjęcia - stwierdził wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Wtorek upłynął pod znakiem wizyty w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która odbyła serię spotkań między innymi: z prezydentem Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło, liderem PO Grzegorzem Schetyną i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Strony podkreśliły wagę dobrych relacji między oboma krajami dla rozwoju całej UE, ale niemiecka kanclerz zaznaczyła przy tym jak „ważne są pluralistyczne społeczeństwa, niezależne media i niezależne sądownictwo”, wyrażając entuzjazm na chęć dialogu pomiędzy Polską, a KE i Komisją Wenecką.

d46dqhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46dqhr
Więcej tematów