Trwa ładowanie...

Jan Szyszko kontra UNESCO. Minister odpowiada na zarzuty w tajnym komunikacie do posłów

UNESCO wezwało Polskę do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w najstarszej części Puszczy Białowieskiej. Ministerstwo środowiska po tej informacji nabrało wody w usta. Nie pojawił się żaden oficjalny komunikat. Ale Jan Szyszko nie próżnuje, bo komunikat wysłał, tylko że trafił on wyłącznie do posłów.

Share
Jan Szyszko kontra UNESCO. Minister odpowiada na zarzuty w tajnym komunikacie do posłów
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d1713tc

O wycince wielokrotnie donosili obrońcy Puszczy Białowieskiej. W końcu UNESCO uznało ich racje: Polska ma przestać ciąć drzewa w Puszczy Białowieskiej.

Mało tego, do grudnia 2018 roku mamy przedstawić UNESCO nowy raport o stanie lasu. Decyzję przyjęto 7 lipca, po burzliwej dyskusji.

Do tej pory nie pojawił się oficjalny komunikat ministerstwa środowiska. Ale Jan Szyszko wcale nie chowa głowy w piasek, tylko pisze, ale do posłów. W specjalnym komunikacie żali się na "antypolską propagandę", "neoliberalne organizacje" i "prasę światową o lewicowo-liberalnym zabarwieniu".

d1713tc

Komunikat Jana Szyszki opublikowała na Facebooku Gabriela Lenartowicz, posłanka PO. Informacje przekazało również OKO.press.

Szyszko o protestujących: nie byli w Puszczy i czasem nawet w Polsce

Jan Szyszko zaznacza, że "Puszcza Białowieska to wielkie dziedzictwo kulturowo przyrodnicze miejscowej ludności, polskiego leśnictwa i polskiej szkoły ochrony przyrody, świetnie udokumentowane pod względem historii użytkowania od kilkuset lat".

W dokumencie czytamy o tym, że "antypolska propaganda" i "nieprawdziwe informacje" wywołały zaniepokojenie takich instytucji międzynarodowych jak UNESCO i Komisja Europejska, a polskie Ministerstwo Środowiska zaczęło otrzymywać listy zawierające protesty i postulaty zaprzestania wycinania Puszczy Białowieskiej".

d1713tc

Minister uderza też w protestujących. Dodaje, że "najczęściej nigdy nie byli nie tylko w Puszczy Białowieskiej, ale i w Polsce".

Jan Szyszko i "córka leśnika". Błaszczak "wyjaśnia", o co chodzi

Na koniec, Szyszko kontratakuje i zaznacza: "jesteśmy stanowczo przeciwni obrażaniu Polski i Polaków". "Uważamy, że najwyższy czas podjąć konkretne działania" - dodaje.

d1713tc

Podziel się opinią

Share
d1713tc
d1713tc
Więcej tematów