Trwa ładowanie...
d37h5rg
jan paweł ii

Jan Paweł II. Kardynał Ruini staje w jego obronie

Włoski kard. Camillo Ruini stanął w obronie polskiego papieża Jana Pawła II. Decyzja ma związek z trwającą w mediach we Włoszech i innych krajach dyskusji wokół raportu Watykanu na temat ukaranego za pedofilię byłego kardynała Theodore’a McCarricka i roli otoczenia Jana Pawła II.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Paweł II. Kardynał Ruini staje w jego obronie
Jan Paweł II. Kardynał Ruini staje w jego obronie
d37h5rg

Kardynał Ruini staje w obronie św. Jana Pawła II

"Ręce precz od Jana Pawła II" nosi tytuł opublikowanego przez włoski dziennik "Il Foglio" wywiadu z 89-letnim byłym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch i byłym wikariuszem generalnym diecezji rzymskiej, który blisko współpracował z nim przez dwie dekady - informuje Polska Agencja Prasowa.

Raport Watykanu. Jan Paweł II przestanie być świętym? Ojciec Gużyński: "To byłoby duże uproszczenie"

Kardynał Ruini skomentował przy okazji artykuł dziennika "New York Times", w którym napisano, że polski papież został za szybko kanonizowany.

d37h5rg

"Kto kwestionuje jego świętość, jest zaślepiony przez uprzedzenia i nie wie, co mówi. Jest to szczególnie przykre, gdy takie stanowisko zajmują katolicy" - podkreślił kard. Camillo Ruini.

Zdaniem Ruiniego "fałszywe i niesprawiedliwe" jest zarzucanie Janowi Pawłowi II "powierzchowności" w kwestiach nominacji.

Jan Paweł II. Nie milkną echa głośnego reportażu o kardynale Dziwiszu

W najnowszym sondażu IBRiS dla "Rz" aż 40 proc. ankietowanych stwierdziło, że Jan Paweł II wiedział o przypadkach molestowania seksualnego i pedofilii wśród duchownych. Zdaniem 31 proc. z nich (tych badanych, których zdaniem Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele - red.) papież Polak nie podjął żadnych działań, by zakończyć ten proceder. Odmienną opinię ma 51 proc. respondentów, którzy jakieś działania administratora Watykanu w tej sprawie zauważyli.

Czytaj też:Papież Jan Paweł II zostanie usunięty z przestrzeni publicznej?

Opinia o wiedzy papieża Jana Pawła II nie przekłada się na ocenę jego pontyfikatu. 83 proc. badanych dobrze ocenia 27 lat posługi polskiego papieża za Spiżową Bramą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37h5rg

Podziel się opinią

Share
d37h5rg
d37h5rg
Więcej tematów