Trwa ładowanie...
Jan Grabiec: PO nie mówi "nie" Kazimierzowi Ujazdowskiemu

Jan Grabiec: PO nie mówi "nie" Kazimierzowi Ujazdowskiemu

Na wniosek prezesa Rada Polityczna PiS dokona w niedzielę w tajnym głosowaniu wyboru władz statutowych: Komitetu Politycznego, szefa Komitetu Wykonawczego, skarbnika i wiceprezesów. Prawdopodobnie Kazimierz Michał Ujazdowski zostanie usunięty z kierownictwa partii. Europoseł PiS skrytykował swoje ugrupowanie za postępowanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. - Platforma Obywatelska nie mówi "nie" Ujazdowskiemu - stwierdza Jan Grabiec (PO), pytany przez reportera WP o ewentualną współpracę z politykiem, który stracił zaufanie partii Jarosława Kaczyńskiego.

Share
d4kw3rk

Jeszcze przed czerwcowym Kongresem PiS, który ponownie wybrał na prezesa Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się informacje o tym, że do grona wiceprezesów dołączą wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki. Obaj są już członkami PiS.

Nie należy spodziewać się zmiany na stanowisku szefa Komitetu Wykonawczego, którym jest obecnie Joachim Brudziński - wicemarszałek Sejmu.

Rada Polityczna PiS liczy kilkaset osób, zgodnie ze statutem należą do niej posłowie, senatorowie, europosłowie i członkowie wybrani przez Kongres partii. Posiedzenia Rady Politycznej są zamknięte dla mediów.

d4kw3rk

Podziel się opinią

Share
d4kw3rk
d4kw3rk
Więcej tematów