Trwa ładowanie...

Jan Duda zarabia więcej od syna. Ojciec prezydenta Dudy jest emerytem, ale ostatnio kupił auto i mieszkanie

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy zarabia więcej od syna. 68-letni Jan Tadeusz Duda, który jest na emeryturze, pracuje jeszcze jako profesor na dwóch uczelniach. Dodatkowo dostał 70 tysięcy złotych za fuchę w Radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Share
Jan Tadeusz Duda rocznie zarabia 368 tys. złotych
Jan Tadeusz Duda rocznie zarabia 368 tys. złotychŹródło: East News, Fot: Damian Klamka
d2g72vc

Andrzej Duda, jako prezydent Polski, zarabia 20 tys. zł miesięcznie. Rocznie to 240 tys. złotych. Ale to i tak mniej, niż pensja jego ojca - donosi "Fakt". Jan Tadeusz Duda rocznie zarabia 368 tys. złotych. Otrzymuje co miesiąc emeryturę z ZUS w wysokości 6,2 tys,. zł. Oprócz tego pracuje jako profesor na dwóch uczelniach: Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tanowie. Pensja - 16,7 tys. zł miesięcznie

Dodatkowo jest radnym sejmiku małopolskiego. Jak ujawnialiśmy w WP, Jan Tadeusz Duda, zarobił dodatkowo ok. 70 tysięcy złotych za zasiadanie w państwowej Radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Działalność Rady nadzoruje minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.

Ojciec prezydenta jest bardzo oszczędny. Mimo to udało mu się w końcu zamienić 11-letnie subaru na kię rio. Oprócz tego kupił na kredyt jeszcze 48-metrowe mieszkanie.

d2g72vc

Szefowa Kancelarii Prezydenta chce odejść. Halina Szymańska ma dosyć

Z kolei z otoczenia prezydenta uciekają jego pracownicy. Po roku pracy Halina Szymańska ma dosyć i szuka nowej pracy. Niedawno padła nawet propozycja odejścia do rządu PiS. Problemem są podobno jej liczne konflikty.

Dlaczego Halina Szymańska szuka nowej pracy? - Wydaje mi się, że nie dała rady i to wie - zdradza "Faktowi" polityk PiS. Informatorzy zdradzają jednak, że Szymańska pootwierała wiele frontów. Podobno skonfliktowała się z Pawłem Mucha, który jest odpowiedzialny za referendum konstytucyjne. Skłóciła się także ze związkami zawodowymi z powodu czasu pracy. Poszło o kierowców, którzy musieli wozić ją do Szczecina i z powrotem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Pokrętne tłumaczenie Czarneckiego ws. ustawy o IPN. Dostało się Tuskowi

d2g72vc

Podziel się opinią

Share
d2g72vc
d2g72vc
Więcej tematów