Trwa ładowanie...
d18zy5n

Jakub Stefaniak

Najnowsze informacje
3.0
(6 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lublin

Partie:

PSL - Polskie Stronnictwo Ludowe (2015–2018, rzecznik prasowy)

d18zy5n
wikimedia commons - CC BY-SA 4.0
Źródło: wikimedia commons - CC BY-SA 4.0

Jakub Stefaniak kandyduje na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2018 jako kandydat PSL. Przez ponad 10 lat związany był z dziennikarstwem, a karierę polityczną rozpoczął w 2015 roku.

Jakub Stefaniak – życiorys

Jakub Stefaniak urodził się 29 sierpnia 1981 roku w Lublinie. Ukończył historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 2003 do 2015 roku pracował jako dziennikarz, najpierw w TVP3 Lublin, a następnie w TV Puls i TVP Info. Współtworzył programy interwencyjne, był członkiem redakcji newsowej i prowadził Magazyn Sportowy. Relacjonował najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, m.in. po katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem i w czasie EURO 2012.

Jakub Stefaniak od ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka otrzymał Medal "Za zasługi dla obronności kraju". Zanim został zgłoszony jako kandydat w wyborach przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), od trzech lat obejmował już funkcję rzecznika prasowego PSL.

Jakub Stefaniak – program wyborczy

W programie wyborczym Jakuba Stefaniaka szczególne miejsce zajmuje projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. PSL powołało specjalny zespół, który bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych dotyczących reprywatyzacji. Dziewięcioosobowa komisja pracuje od czerwca bieżącego roku. Ustawa ma się opierać na wnioskach z funkcjonowania nowego organu.

Jakub Stefaniak wraz z politykami Polskiego Stronnictwa Ludowego opracował również plan działań mających na celu przeciwdziałanie smogowi w stolicy oraz projekt "Bezpieczna winda" (pomoc spółdzielniom mieszkaniowym w remoncie, wymianie i budowie wind).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18zy5n
d18zy5n
d18zy5n
Więcej tematów
d18zy5n