ycipk-4ethg5
ycipk-4ethg5

Jakub Stefaniak - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Jakub Stefaniak jest kandydatem na prezydenta Warszawy wikimedia commons - CC BY-SA 4.0
Podziel się
ycipk-4ethg5

Jakub Stefaniak kandyduje na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2018 jako kandydat PSL. Przez ponad 10 lat związany był z dziennikarstwem, a karierę polityczną rozpoczął w 2015 roku.

Jakub Stefaniak – życiorys

Jakub Stefaniak urodził się 29 sierpnia 1981 roku w Lublinie. Ukończył historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 2003 do 2015 roku pracował jako dziennikarz, najpierw w TVP3 Lublin, a następnie w TV Puls i TVP Info. Współtworzył programy interwencyjne, był członkiem redakcji newsowej i prowadził Magazyn Sportowy. Relacjonował najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, m.in. po katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem i w czasie EURO 2012.

Jakub Stefaniak od ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka otrzymał Medal "Za zasługi dla obronności kraju". Zanim został zgłoszony jako kandydat w wyborach przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), od trzech lat obejmował już funkcję rzecznika prasowego PSL.

Jakub Stefaniak – program wyborczy

ycipk-4ethg5

W programie wyborczym Jakuba Stefaniaka szczególne miejsce zajmuje projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. PSL powołało specjalny zespół, który bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych dotyczących reprywatyzacji. Dziewięcioosobowa komisja pracuje od czerwca bieżącego roku. Ustawa ma się opierać na wnioskach z funkcjonowania nowego organu.

Jakub Stefaniak wraz z politykami Polskiego Stronnictwa Ludowego opracował również plan działań mających na celu przeciwdziałanie smogowi w stolicy oraz projekt "Bezpieczna winda" (pomoc spółdzielniom mieszkaniowym w remoncie, wymianie i budowie wind).

ycipk-4ethg5
Data urodzenia

29.08.1981

Miejsce urodzenia

Lublin

Partie

PSL - Polskie Stronnictwo Ludowe (2015–2018, rzecznik prasowy)

ycipk-4ethg5
ycipk-4ethg5