Trwa ładowanie...
d27qpu1

Jaki: będę głosował za odrzuceniem weta

Chciałbym odrzucenia weta - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Uzasadnił, że wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnych reform. Właśnie dlatego ma zamiar podnieść rękę w głosowaniu za odrzuceniem weta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki zadeklarował, że chciałby, aby Sejm odrzucił weta prezydenta
Patryk Jaki zadeklarował, że chciałby, aby Sejm odrzucił weta prezydenta (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d27qpu1

Patryk Jaki był gościem Radia ZET. W wywiadzie podjęto również wątek afery reprywatyzacyjnej. Jaki przyznał, że nie będzie wniosku o doprowadzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz przed oblicze kierowanej przez niego komisji weryfikacyjnej. - Nawet, gdyby hipotetycznie wyobrazić sobie takie doprowadzenie, to i tak nie zmuszę pani prezydent, żeby mówiła. To byłaby tylko operacja medialna - stwierdził.

Wiceminister skomentował także swoją wpadkę językową, gdy w kontekście żądań o Niemców reparacji za II wojnę światową, na Twitterze zamiast terminu "hekatomba" użył nieistniejącego w języku polskim słowa "hatakumba". Na jednej z konferencji prasowych, celowo przejęzyczył się w ten sposób rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński.

- Może to znaczy, że dzięki mnie nauczył się jednego słowa. Może jutro wymyślę kolejne, to pan rzecznik znów się czegoś nauczy - ironizował.

d27qpu1

Zgodnie z Konstytucją RP z 1997 roku prezydentowi przysługuje prawo weta wobec ustaw uchwalonych przez Sejm. Sejm może je odrzucić większością kwalifikowaną 3/5 głosów w obecności połowy ustawowej liczby posłów.

Źródło: Radio ZET

Zobacz także: Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

d27qpu1

Podziel się opinią

Share
d27qpu1
d27qpu1
Więcej tematów