Trwa ładowanie...
d1todkd

Jak Polacy oceniają zdolności przywódcze Grzegorza Schetyny? 2 proc. bardzo pozytywnie

To nie jest najlepszy czas dla opozycji. Jak pokazuje najnowsze badanie opinii publicznej, tylko 2 proc. Polaków zdecydowanie pozytywnie ocenia Grzegorza Schetynę jako lidera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna nie może być zadowolony z takiego wyniku.
Grzegorz Schetyna nie może być zadowolony z takiego wyniku. (East News)
d1todkd

Jak wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl, Polacy nie mają najlepszego zdania o liderze opozycji.

Ankietowani najnowszego badania zostali zapytani: "Jak oceniają zdolności przywódcze Grzegorza Schetyny?" Tylko 2 proc. odpowiedziało, że ocenia je zdecydowanie pozytywnie, a 10 proc. "raczej pozytywnie".

d1todkd

Zdecydowana większość Polaków była jednak wobec szefa Platformy Obywatelskiej bardzo krytyczna. 26 proc. badanych oceniło zdolności przywódcze Schetyny "zdecydowanie negatywnie", a 21 proc. "raczej negatywnie".

Co ciekawe, aż 41 proc. Polaków biorących udział w badaniu stwierdziło, że nie ma zdania w tej sprawie.

Kto na czele rankingu zaufania?

W ostatnich dniach w sieci pojawiły się z kolei wyniki zaufania obywateli wobec kluczowych polityków w Polsce. Nie było zaskoczeniem, że po raz kolejny najwyżej w tym zestawieniu znalazł się prezydent RP.

d1todkd

Zobacz także: „Trzeba być debilem”. Marek Jakubiak oburzony wpisem Dariusza Rosatiego

Z sondażu CBOS wynika, że Andrzejowi Dudzie ufa 65 proc. respondentów. Drugie miejsce zajął premier Mateusz Morawiecki (54 proc.), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Kukiz (49 proc.). Wysoko była także była premier Beata Szydło (47 proc.).

Powodów do zadowolenia nie mógł mieć lider Platformy Obywatelskiej. Z badania wynikało, że Grzegorzowi Schetynie ufa niespełna co czwarty Polak (24 proc.).

d1todkd

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1todkd

d1todkd
d1todkd
Więcej tematów