Trwa ładowanie...
d2tazha

Polacy zabrali głos. Kukiz'15 wchodzi do Sejmu, Platforma odrabia straty

Z najnowszego badania opinii publicznej wynika, że PiS może liczyć na poparcie 38,6 proc. Polaków. Druga w zestawieniu jest Platforma Obywatelska, ale różnica między nimi sięga ponad 12 pkt. proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS liderem sondażu. PO odrabia straty.
PiS liderem sondażu. PO odrabia straty. (East News)
d2tazha

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego politycy w Polsce nie mogą liczyć nawet na chwilę wytchnienia. Kampania wyborcza trwa bez przerwy, a na jesieni układ sił w Sejmie i Senacie zmieni się na kolejne 4 lata.

Z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że nieprzerwanie liderem sondaży jest PiS. Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 38,6 proc. ankietowanych. Co ważne, w porównaniu z poprzednim badaniem jest to spadek o 2,9 pkt. proc.

d2tazha

Lidera goni Platforma Obywatelska, którą wskazało 26,2 proc. badanych, co oznacza wzrost aż o 3,8 punktu. Nadal jednak różnica między liderem a drugą z kolei partią wynosi ponad 12 punktów.

Biedroń i Kukiz w Sejmie

Gdyby wybory odbywałyby się już teraz, do Sejmu weszłyby cztery partie. Trzecią z wynikiem 9,3 proc. byłaby Wiosna Roberta Biedronia.

Na czwartym miejscu w zestawieniu znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza. Ruch Kukiz'15 wskazało w badaniu 8,3 proc. ankietowanych - o punkt mniej niż w poprzednio.

d2tazha

Zobacz także: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak ujawnia kulisy

Pod progiem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe - 4,6 proc., co oznacza spadek o 0,4 punktu procentowego. Progu nie przekracza również Sojusz Lewicy Demokratycznej - 3.8 proc., przy wzroście o 0,8 punktu.

Badanie dla wpolityce.pl zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu - zrealizowanym w dniach od 7 do 12 czerwca - wzięło udział N=1024.

d2tazha

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tazha

Podziel się opinią

Share

d2tazha

d2tazha
Więcej tematów